» Poradna » Mobily

Xiaomi Mi 9 - Problém s batériou

Dobrý večer,Vie mi prosím niekto poradiť, mám telefón Xiaomi Mi 9, batéria sa začala v zime vypínať, dal som do servisu vymeniť batériu, telefón fungoval pekne, vydržal viac, no potom sa to do mesiaca začalo opakovať, vypol sa pod 20%.. Po pár mesiacoch som si objednal dalšiu, kedže bolo povedané že mohla byť batéria vadná, vymenil som si ju sám podľa návodu, telefón poskladal, o 2 týždne to isté, vypína ho pri 20-40%.. Vie mi niekto poradiť kde môže byť chyba? Telefón som dal do továrnych nastavení, všetko nainštaloval znova, no chyba pretrváva. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že originální baterie se prakticky nedají sehnat, tak jsi tam nejspíš dal nějakou čínskou napodobeninu a podle toho to vypadá.

Ako píšem, je tam v poradí tretia, jedna bola menená v servise, ďalšiu som si menil doma sám, obe od iných dodávateľov, ja som bral FixServis, oni LCDPartner. Podľa mňa to batériou už nie je.

pokud ti baterii neměnil značkový servis Xiaomi kde bys na to měl i záruku, tak si tam 2x dal nějakej šmějd kterej si někde za 350 korun koupil. I když o něm tvrdili že je to originál tak nebyl,Mi9 má navíc vhledem k výkonu malou baterku,takže především to používej tak abys baterii nadměrně nehuntoval - žádný hry a podobný blbosti co přehřívají baterku + čistej systém bez zbytečností na pozadí.

Tak prvýkrát baterku menil servis, druhýkrát som si ju kúpil sám, nikde sa ani originál kúpiť nedá, značkový servis som o Tom informoval a musia telefón diagnostikovať, čo potrvá pár dní a ja ako diabetik potrebujem mať schopný telefón..

servis.. autorizovaný servis Xiaomi nebo nějaký "servis" v trafice na rohu ? Na výměnu baterie je záruka min. 6 měsíců, takže nevím proč si "Po pár mesiacoch som si objednal dalšiu, " když si na tu výměnu měl záruku ???

Známy opravuje telefóny, tak to robil on, ja som nechcel rozliepat telefón, keďže som sa bál že praskne zadný kryt, tak som to zveril jemu, batéria pekne držala, no zrazu začalo telefón vypínať pri nižších percentách.

Známý? Tak proč píšeš ... vymenil som si ju sám podľa návodu?

Najprv ju vymenil on, potom som si ju vymenil ja..

mhmm.. a kolko krat ju este vymenis, kym uznas, ze je cas na novy telefon?

Po dvoch rokoch nový telefón? Radšej som chcel vymeniť batériu, za ktorú dám pár eur, než celý telefón, podobne špecifikacie za cenu za ktorú som ho kúpil nezoženiem, kupoval som ho ako nový..

evidentne si nekupil dobre, ked ti po 2 rokoch odisla bateria a po chvili dalsie 2.

len tak btw. mne k mi10t lite pribalili 33W zabijacku, takze pouzivam tu staru 15W co som dostal k moto G5+

Asi som kúpil dobre, kedže za Slovenské ceny by som ten telefón mal o 200eur drahší a to nepočítam to že som k nemu dostal bezdrôtovú nabíjačku, za tých zvyšných 200 by som si ho vedel dať aj dokopy, ale zišlo by sa už aj niečo novšie..

Naozaj si kupil dobre, teda ak myslis, ze si nakupil problemy.

A môžem vedieť ako vy teda nakupujete telefóny, že viete že s ním žiaden problém nebude?

s kazdym telefonom mozu byt problemy.. zato mas zaruku. Ak uz zaruka skoncila, tak kupim novy. Pomaly do baterii das tolko $$$ ako za novy fen, oplati sa to?

Ja som telefon kupoval na viac ako dva roky.. Preto som bral drahší, nech má výkon a poslúži dlhšie.

tak aspon vidis, ze tento pristup v pripade daneho telefonu nevysiel. To neznamena, ze u dalsich 50 rovnakych telefonov by to bolo rovnako, proste si mal smolu na zly kus. Telefon je zial spotrebny tovar, kupis, ide, pokazi sa, zahodis, kupis novy. Smola, no. Mozes do toho pchat peniaze, alebo sa na to vyprdni a kup novy. Ja by som uz do xia nesiel, odporucam aj tebe..

Kupovat telefon na delší dobu nemá smysl. Telefony jsou opravdu spotřební zboží a minimálně baterka prostě bude po dvou až třech letech špatná a slušné náhradní baterie na výměnu se prakticky sehnat nedají. Nemluvě o zbytku telefonu, který už taky nestačí požadavkům nových verzí androidu a aplikací. Kdybys chtěl telefon na víc, než 2 roky, tak by sis musel připlatit pořádně víc, abys měl hlavně víc RAM a větší úložiště. Osobně kupuju telefony niží střední třídy kolem 5000 (<200€) a po dvou až třech letech, když pozoruju slábnutí baterie a horší plynulost, koupím nový.

Já třeba koupím telefon v Alze nebo jiném běžném VELKÉM shopu, kde dostanu standardní záruku a nemusím řešit blbost. Za těch pár ušetřených korun mi to nestojí.

A čo vyriešim keď je telefon dávno po záruke?

Nevyřešíš nic, koupíš si nový Bohužel, ve volném prodeji prakticky není šance koupit skutečnou originální baterii. A to co seženeš, to je jedna vedle druhé jen zoufalá napodobenina. Ale mezi námi, telefon Mi 9 se nedělá tak dlouho, aby už teď mohl být po záruce, to mi nevykládej.

Mi9 se prodává od jara 2019. takže je fakt divný že se mu za 2 roky a pár měsíců nejen že podělala origo baterie, ale i dvě další který vyměnil. Buď telefon používá dost nestandardně, nebo nevím.. Xiaomi jsem měl několik už od Mi2s a baterku jsem nikdy neměnil, vydržela v kondici min celou záruku a ani pak neměla nějak extra málo kapacity.

A zkoušel si tu aplikaci,po roce používání mobilu zdraví baterie 90%.Je třeba ji nabít aby to ukázalo to zdraví baterie. https://ibb.co/3dsLhm3

Aha, takže žádný servis a baterie koupená buhví kde, neoroginální napodobenina. Tím se to vysvětluje.