» Poradna » Web a internet

XFCE, lock screen, nefunguje jak má

Čus, zkusil jsem xfce 4.10 (nechápu, jak je možné, že tahle verze je na pc ještě nainstalovaná a už vůbec nechápu, že pc má verzi kernelu 3.13 teprv, ale to je celkém uspěch). zarazila mě jedna věc: dal jsem lock screen (přihlašuji se k ůčtu heslem), ale když jsem pak přepl na jinou konzoli a pak zpátky, tak plocha byla otevřena? Je tohle normální chování? Nevím, jak je to nastaveno na linuxu a zda se to na xfce dá nastavit, jestli třeba to není jen nevhodně nazvané. Rozpor je v tomhle faktu: po uzamčení je při odemčení nutné zadat heslo, jenže při přepnutí na Ctrl Alt Fx a zpátky se odemkne sama, což je podle mě chyba.

Odpovědi na otázku

XFCE s uzamykáním obrazky nemá nic společného. To řeší XScreenSaver/LightDM/SliM atd. Dokud nenapíšeš, kterej používáš, tak ti nikdo nemůže pomoct.PS: A distribuce je tajná?! Ty chceš radu a neřekneš ani ty nejzákladnější informace? Nechápu...