Xeon vs Hry

Dobry den,poradte mi prosim jestli se da nejak nastavit stroj s Xeonem, aby zvladal i hrani.Normalne bych ho nekupoval, ale dostal se mi do ruky od bratra, takze uz ho proste mam, ale neni muj, takze prodat a vymenit za jiny neni varianta.Konkretne je v sestave: Xeon W 2145 3.7 2666Mhz 11 8uhttps://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/pro... Nekde jsem slysel, ze staci upravit jak procesor pouziva jadra, ale nikdy jsem s tim aktivne nepracoval. Klidne ocenim nejaky odkazNebo to nema cenu zkouset na to neco instalovat , myslim hry.diky moc predem

Odpovědi na otázku

Hrám je úplně jedno, zda se CPU jmenuje i7, Xeon nebo třeba Bobr. Hry na tom pojedou +-stejně, jako kdybys tam měl +-stejný i7-9800X. Nehledej problém, kde není.

Ale třeba jméno Atmel nebo Microchip by jim vadit mohlo

Když to bude namalované na CPU architektury x86-64, tak ne.

diky moc za odpovedi A mel bych teda nejak nastavovat praci s jadrama nebo to proste nechat jak je ?

Psal jsem něco takového?

Tak spíš bys měl řešit, jestli tam máš grafickou kartu na hry

Co a proc byste nastavoval?! Vykon bude nejlepsi, kdyz to nechate tak, jak to je ted.A kdyz tolik resite procesor, venujete stejnou peci i grafice? ;o)

Jak jsem rikal ,procesor jsem si nevybiral proste jsem to takhle dostal k uzivani. Co se tyka grafiky tak tam mam zatim 1060

a co nejede to nebo ste to ani neskousel

Zatim jsem to nezkousel. Dnes si musim koupit disk na ktery dam system a pak teda zkusim i nejakou tu hricku. Pamatuji si jen ze minkdys nekdo rikal ze musel u nejakych her vypinat HT a nebo mozna i jadra. Ale chtel jsem si to overit pro jistotu.

Pic0vina

Nesmysl, to vůbec neřeš. Hlavně si kup nějaký pořádný SSD a ne pomalý HDD nebo nějakou parodii na SSD jako je A400. Deska má určitě M.2 slot, tak kup nějaké slušné NVMe. Ty základní stojí stejně jako běžná SSD, ale výkonem jsou jinde (např. Kingston A2000, Crucial P1 nebo Intel 660p).

"Smrdí" to nějakou Delláckou pracovní stanicí. Na hry "ideál".

Když v tom počítači budeš mít i nějakou dobrou grafickou kartu, tak hry půjdou.

Nic se nikde neupravuje a nad různými béčkovými spotřebními desktopovými procesory bude mít takový Xeon celkem hravě navrch.

Informaci, na kterou se ptáš, se pravděpodobně týkala CPU parking. Trápilo to některé historické modely od AMD (jako Bulldozer) a některé vícečipové slepence (první Epych a Threadripper) nebo víceprocesorové systémy s UMA a nedostatkem RAM na kanál (data musela téci napříč sockety nebo jádry). Samozřejmě něco málo se týkalo i prvních verzí Windows 10, tuším od 1809 je to vyřešené všude.Xeon W-2145 je naprosto standardní procesor. Maximálně mu můžeš pomoci tak, že pomocí utility InSpectre vypneš záplaty na Meltdown a Spectre v2 + odpovídajícím způsobem nastavíš HPET pro lepší frimetimes (možná je tento bug ve Windows opraven).

Diky moc vsem za nazory. Zitra to koncne uz otestuji :)Jeste vaham s grafikou. Vzhledem k financim vaham mezihttps://www.alza.cz/msi-geforce-rtx-2060-vent... nebohttps://www.alza.cz/gaming/asrock-radeon-rx-5...

Pokud RX 5700, tak určitě ne v referenčním provedení, ale s pořádným chladičem. Z hlediska CPU ale nijak omezený nejsi. Klidně k tomu můžeš dát RTX 2080 Ti. Výkonu má pro ní více než dost. Takže je to jen o financích a případně zdroji nebo limitaci bednou (rozměry a chlazení).

xeon je vpodstate jen preznacena iX rada procesotu bez integrovane GPU takze nevymyslej zadny kraviny

Tak jsem zatim narazil na prvni problem. Po vlozeni graficke karty mi stanice vyhodi errorove pipani a grafiku vubec neumi pouzit. Predpokladam ze problem je v tom´ ze xeon ani deska nema zadnou grafiku v sobe a s tou ve slotu neumi pracovat. Zkousel jsem tri ruzne karty nvidie i radeon. Zvlastni je, jedina kartu se kterou se to rozjede je ta ktera tam byla vlozena jako soucast dodavky ( nvidia quadro P620). Zkousel aktualizaci biosu. Pokud tam necham tu original quadro a do druheho slotu dam jinou dostanu se do systemu. Naistaloval jsem ovladace ale ty jsou jenom pro windows. Po restartu a odebrani te puvodni karty opet stanice hlasi ze nema kartu pomoci pipani. Sem z toho jelen

6-ti nebo 8-mi pin zapojen?

Ano ano. Karta je ve windows normalne videt. Ale stanice s ni nefunguje samostatne. Musim tam mit v druhem slotu tu quadro se kterou to prislo. Jako kdyby to melo drivery jen na tu jednu nejak prednastavene. Po zapnuti to proste neumi pouzit zadnou jinou kartu.

Utáhne to vůbec zdroj?

No kdyz tam necham tu puvodni tak karta je v systemu videt a frci. Zdroj je 750w a nic jineho krome ram a jednoho ssd tam neni

Má „nová“ grafika EFI GOP?

Tak prvni problem prekonan. Prehodil jsem v biosu na legacy Boot a jako primary adapter mi to pak nabidlo na vyber i tu novou kartu.

Co je to za grafiku? Pokud nemá EFI GOP, budeš ji muset upravit: https://www.win-raid.com/t892f16-AMD-and-Nvidia-GO...

Zatím jsem tam dal starsi radeonku (HD 7850 ) abych si to otestoval. Nakonec jsem ji rozjel vicemene v pohode i kdyz trochu se cvicenim v biosu.Ale chtěl bych novou.Vaham mezi dvěma.https://www.alza.cz/msi-geforce-rtx-2060-vent... nebohttps://www.alza.cz/gainward-geforce-rtx-2060... Ten Gainward papirove vypada lepe, ale ta cena mi prijde podezrele nizka a na tu MSI jsem nasel vyborne recenze. Na nejakou 2070 uz asi mit nebudu

To je přesně ten problém. HD 7850 nemá EFI GOP. Musíš ji upravit utilitou, kterou jsem odkázal. Pak bude fungovat i v režimu UEFI.Některé lepší desky mají samostatnou volbu Launch Storage OpROM policy UEFI/Legacy, Launch Video OpROM policy UEFI/Legacy, boot UEFI/legacy.https://forums.servethehome.com/proxy.phphttps://tinyurl.com/wgbvw9j