Xeon do Asus P5N-D

Zdravím, chci si hrát s taktováním a mám starou desku Asus P5N-D, ve které aktuálně mám q6600 na 3,2ghz, ale chtěl bych něco lepšího, proto přemýšlím nad xeonem e5450 nebo x5450, ten x má větší tdp tak by mě zajímalo, zda to deska vůbec utáhne? A nebo jestli vzít ten E i když je dražší. Předem děkuji za pomocNa netu jsem moc info ohledně toho, co ta deska pokouše nenašel, tak doufám, že tady někdo vědět bude.

Odpovědi na otázku

A co mi přesně získáš? Pokud ho máš přetaktovaný na 3,2 GHz, tak koupíš pomalejší procesor a na 1600 MT/s ho v té desce stejně nepřetaktuješ. Navíc budeš muset upravit BIOS. Prodej to jako celek, dokud to má ještě nějakou cenu. Athlon 3000g má srovnatelný výkon při zlomku spotřeby.

Já jsem právě koukal, že by v té desce měl běžet s nejnovějším biosem, pokud ho tam dám, pak vytáhnu baterku. Možná to napíše, že není podporovany cpu, ale naběhnout by to mělo. A doufám jsem, že to nataktuju aspoň na 3,7ghz, ty xeony jdou prý dobře.

jo. a po celý tý námaze a utracenejch penězích získáš přehřívající se rozežranej počítač kterej dneska bude taktak zvládat kancelářskou práci a internet. A to se vyplatí..

Ještě se zeptám, kamarád mi nabízí za 200 Kč q9500, na kolik nejvíc by v té desce mohl jít nataktovat? Myslíte že na 3,8ghz bych se dostal nebo to kaskáda neunese?

4 jádra se obecně hůř taktiku, já jiné dostal na 3,6, ale spotreba, celé srandy jde pěkně nahoru a někdo musí cvakat.

Na 3,8 jsem měl 2 jádro a věř že bylo rychlejší než to 4 v jednovlaknovejch věcech.

Ahoj,pozri si strankuhttps://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/Je tam info o tvojej doske.Malo by to ist. Ale neocakavaj vobec ziadny extra vykon. Jedine ako velmi nenarocne kancelarske PC.Akykolvek Ryzen je x-nasobne lepsi.Ja som raz z nostalgie menil na Asrock1600p35-wifi doske povodne 2jadro E8400 za Xeon L5420 (4jadro zo spotrebou len 50W). A islo to bezproblemov. Cielom bolo znizit spotrebu toho PC. Pri max zatazi to malo potom cele PC len necelych 90W (ssd disk, 1gb amd grafika, 8gb ddr3, 550w 80plus zdroj).Taktovanie Xeonov je velmi lahke - zvysujes FSB az kym to tvoja doska da (Samozrejme este upravujes aj voltaz ak treba).Na youtube mas aj videa ako taktovat xeon na 775 doskach.Mne doska skoncila pri 1620FBS a viac ani o 1MHz. Tazke ja som skocil nieco nad 3000Mhz s tym Xeonom.A ani to 2 jadro E8400 viac ako 1620FBS nedalo, takze limitom bola doska.Ak chces vytiahnut maximum bez ohladu na spotrebu skus si zistit aku maximalnu FBS je schopna dat tvoja doska. (Vsetko nad 1333FBS je uz pretaktovanie). Cim menej FBS da tak potrebujes Xeon s vacsim multiplikatorom a nizsim zakladnym FBS.