» Poradna » Programy

XCOM: Enemy Unknown - nejde spustit

Ahoj všemmám prosbu, máme problém se spuštěním hry XCOM - Enemy Unknown.Na jednom PC ji mám nainstalovanou bez problému (zatím se zdá že jede vše), ale když jsem ji nainstaloval na nový PC u kluka tak tam se mi jí nedaří rozjet. Hlásí tuto chybu:program XCOM Launcher přestal pracovatPodpis problému: Název události problému: CLR20r3 Podpis problému 01: xcomlauncher.exe Podpis problému 02: 1.0.0.0 Podpis problému 03: 524b2069 Podpis problému 04: XCOMLauncher Podpis problému 05: 1.0.0.0 Podpis problému 06: 524b2069 Podpis problému 07: 18 Podpis problému 08: 0 Podpis problému 09: System.DllNotFoundException Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.256.48 ID národního prostředí: 1029Když jsem hledal na netu tak většinou odkazovali na NetFramework - ten mám ve verzi 4.6.2i jsem ho zkoušel odinstalovat a znovu nainstalovatdále tam zmiňují WMC taky jsem zkusil znovu nainstalovathru jsem už zkoušel několikrát znovu nainstalovatnemůžu přijít co mi chybí pro správné spuštění hrysestava PC: Intel i5 6500, deska: Gigabyte B150M-D3Hdirect 11grafika int.: Intel HD Graphics 530

Odpovědi na otázku

no řekl bych že ta grafika je slabá na to

Grafiká slabá není, ten první PC je starší se slabši též int. grafikou a jede bez problému. Je to na 100% způsobeno nějakým chybějícím kodekem či jiným doplňkem. Jen nemůžu přijít na to jaký.Skusil jsem přemigrovat systém z prvního PC na druhý a jede to. Jenže ten systém je totálně zabalastěný a nechci ho tam dávat, i když jsem se ho snažil vyčistit co to šlo.Proto řikám - je tam nový systém a něco mi v něm chybí pro správné spuštění hry - chyba při spouštění viz výše.Ovladače grafiky jsem pro jistotu znovu nainstaloval a nic.Kdyby někoho něco napadlo co zkontrolovat či co by mohlo chybět, budu rád.

Přeinstalovat (Windows).

to jdu skusit zrovna teď - ale vůbec se mi do toho nechce tak pak se ozvu

Já přeinstalovával včera. Dostal jsem novej SSD disk, a bohužel jsem nebyl schopen naklonovat menší SSD na větší SSD- měl jsem problém s tím, že Acronis tvrdohlavě nechtěl alokovat volné místo tak, jak bych si já představoval...Naštěstí u Windows 10 není přeinstalace tak bolestný úkon, defacto je to jen na hodinku i s aplikacemi, a občas ťuknout myší/klávesnicí.