» Poradna » Mobily

Xaomi Redmi Note 8T

Zdravím, přemýšlím o koupi telefonu Xaomi Redmi Note 8T a ráda bych se zeptala, zda s ním má někdo zkušenosti. Aktuálně mám Xaomi Redmi 4X - původně jsem přemýšlela nad koupí od Samsungu, ale nakonec jsem se rozhodla zůstat u stejného výrobce. Hledám telefon do 6 000,- na běžné používání se slušným foťákem a na tento telefon jsem viděla i četla poměrně pozitivní recenze. Telefon se mi líbí i po vizuální stránce, pouze mi trochu "štve" logo na přední straně - ale prý se na to dá lehce zvyknout. Ještě jsem uvažovala o 8Pro, ale více se mi líbila právě varianta 8T.Za každou rezenci budu moc ráda, děkuju předem za odpovědi a hezkou neděli :)

Odpovědi na otázku

Shodou okolností ten telefon vládním. Mám ho asi 2 roky a jsem docela spokojen, nicméně už je to starý model a dnes bych určitě koupil novější. Jinak to logo Redmi na přední straně ničemu nevadí, abych pravdu řekl, když jste to napsala, tak jsem se musel podívat, jestli tam vůbec nějaké je Každopádně, je to slušný telefon nižší střední třídy, mám ho ve variantě 128GB/4GB, foťák je na ty peníze slušný, ale jen v dobrém osvětlení. A jak jsem psal, model je to už dost starý, šel bych do novějšího

Děkuju za odpověď. Máte pravdu, že už jde o lehce starší model.. z těch novějších jsem koukala po Redmi Note 10, tak se ještě podívám.. dnes je výběr veliký a pro mne až trochu problém vybrat ten správný telefon :)

Xiaomi Redmi Note 10 som nedavno kupil pre svoju mamu. Zatial spokojnost, ale pouziva na tom iba whatsapp.

spravny telefon je ten, co splna tvoje poziadavky, alebo je k tomu najblizsie. Aktualne mam mi10t lite, a aj ked som ho povodne chcel vratit (bateria isla len 2 dni, wft!!) rozbehal som to na 4 dni a ostatne drobnosti ako ze je velky jak doska na krajanie cibule, alebo ze sa nedaju vypnut vstavane aplikacie som sa naucil ignorovat. Nabuduce pri vybere telefonu na to budem mysliet, a xiaomi uz pravdepodobne nekupim.

Telefon mám na běžné používání (prohlížení webových stránek, sociální sítě, sledování videíí - hry na něm nehraji a když už ano, tak žádné co potřebují velký výkon telefonu) Ráda s ním fotím, ale nechci za něj dát více, než 6 000Kč.. Aktuálně nejvíce přemýšlím nad Redmi Note 10, jak jsem psala výše. Spoustu lidí odradila absence NFC - tu já nepotřebuji a nevyužívám jí, takže to není problém. I tak je ale v této cenové relaci dost telefonů a tak jsem chtěla vědět, zda někdo telefon nemá, či nemá nějaké doporučení, který je dobrý nebo tak.

Zdravím, opýtajte sa na tejto stránke, pán K. Kilián recenzuje telefóny Xiaomi. Určite Vám fundovane poradí:https://xm.cz/blog/dwqa-ask-question/

Děkuji moc, určitě to vyzkouším :)

Shodou okolností máme doma oba. Já mám 4X a manželka Note8Pro a neměnil bych s ní. Sice 8 fotí mnohem líp (i když při bližším ohledání fotek taky rozmazává a žehlí detaily), ale hlavně je to strašně velká lopata. 4X dám do kapsy a nevím o něm.

Já mám aktuálně Xiaomi Redmi 4X a také jsem s ním spojená. Ale mám ho již skoro 4roky a začíná se dost sekat a hlavně se rychle - i bez používání - vybíjí baterie, tak právě koukám po novém telefonu. Ale souhlasím s vámi - velikost je úplně akorát do kapsy i do ruky. Nevím, proč se vyrábí stále větší telefony, které se nikam nevejdou a ani se nedají pořádně držet jednou rukou.

tak to sa obavam, ze najblizsie velkostou je pixel 4a (144x69mm) len je tak 2x drahsi ako to co chces kupit...

Pokud jste jinak se 4X spokojená, vybodněte se na nový. Rozměrově už nic podobného nekoupíte, važte si rozumně velkého telefonu a opatrujte si ho jako oko v hlavě . Pokud se seká, resetujte ho to továrního nastavení, budete překvapená, jak bude šlapat. A co se týče baterie, nechte si ji vyměnit. Nevím, odkud jste, ale já si v Brně nechal po 4 letech baterku měnit, na počkání, originálku, a vešlo se to do 1000 Kč.

To je bohužel rozšířený hoax, že reset do továrního nastavení obnoví plynulost telefonu. Nic není dál od pravdy Respektive platí to asi jen pro první hodinu po továrním nastavení, než se opět automaticky zaktualuzují systémové a google aplikace a než si tam uživatel nainstaluje zpět to, co měl před tím. Až to proběhne, tak telefon je opět úplně stejně zabržděný, jako před továrním nastavením. Akorát člověk ztratí zbytečně hodinu času opětovnou instalací. Pokud telefon má málo RAM, což tento bohužel má, tak ho už nic nezachrání.

Pro tebe možná hoax, pro mě vlastní zkušenost. Telefon se mi asi po třech letech začal sekat. A to tak, že třeba na 5s zamrznul a to poměrně často. Od té doby uplynul možná i rok a telefon šlape jak má. BTW 3GB/32GB je podle tebe málo RAM? Neříkám, že je to kdovíkolik, ale telefon s tím umí dost dobře fungovat.

Pokud nainstaluješ stejné aplikace, které jsi měl před továrním nastavením, tak neexistuje žádný technický důvod, proč by po resetu měl telefon jet lépe Stačí pochopit, proč se vlastně telefony časem zpomalují (a platí to vlastně i pro počítače s Windows). Ne, opravdu to není tím, že se prostě používá a něco se někde ucpává. Je to jednoduše proto, že OS a jeho součásti, které se na pozadí automaticky aktualizují, jsou postupně čím dál náročnější na hardware, zejména RAM. A totéž platí i pro uživatelské aplikace, jejich vývojáři postupně přidávají funkce a ty se tak taky nevyhnutelně stávají náročnější na HW (opět zejména na RAM). To je jediný důvod zpomalování telefonů a počítačů. Pokud se udělá tovární nastavení (čistá instalace), tak ano, zpočátku to jede lépe (stejně jako když byl nový), ovšem během nějaké doby, většinou pár hodin, se systémové součástí zase zaktualizují na nové verze, které tam už byly před resetem a je to zase tam, kde to bylo. Takže to zlepšení je jen velmi krátkodobá záležitost. Jedině v čem to může pomoci delší dobu je to, že člověk tím odstraní všechny uživatelské aplikace a zpátky už nainstaluje jen ty, co opravdu používá, takže jich tam nakonec má méně, než původně a proto to může jet trochu lépe. Ovšem stejný výsledek se dosáhne tak, že člověk důkladně projde nainstalované aplikace a ty co skutečně nepoužívá, bez milosti odinstaluje. Tím to dostane do stejného stavu, jako po továrním nastavení a zpětné instalaci potřebných aplikací, jen tím ušetří naprosto zbytečné tovární nastavení a obnovu dat a aplikací Tovární nastavení je v tom případě jen pouhé placebo k ničemu.

Ano, samozřejmě máš pravdu...

Jinak ano, 3GB jsou na dnešní verze Androidu a aplikací už hodně málo, ani 4GB už nejsou optimální.

Xiaomi POCO X3 Pro NFC (6GB/128GB)https://www.exasoft.cz/xiaomi-poco-x3-pro-nfc-6g...

Do 6.000 určitě Poxo X3 Pro nebo připlatit 700 a koupit Mi 11 Lite.

Děkuji všem. Nakonec jsem se rozhodla pro již zmiňovaný Xiaomi Redmi Note 10, tak snad bude dobře sloužit pro běžné používání :)

Jinak ohledně baterie máte pravdu. Před tímto telefonem jsem měla telefon který se vybíjel ještě rychleji a hrozně se sekal - a ani výměna baterie nepomohla, možná na 1-2měsíce. Ale pokud vám to pomohlo, tak tím lépe.

Děkuji všem za rady a hezký vstup do nového týdne :)