» Poradna » Programy

x.264 zero latency - vliv na kvalitu

Zdravím,
zkoušel jsem si porovnat encodéry x.264 a Google VP8. Dělal jsem test SSIM v programu MSU Video Quality Measurement Tool.V přednastavených profilech jsem vše nabušil na max a spustil komprimaci na 2000 kbps posléze 4000 kbps s 2-pass. Výsledky SSIM jsou podobné těm co jsem našel na internetu, ale VP8 dosahuje lepšího výsledku než x.264, což neodpovídá tomu co jsem čekal. Pak jsem si všiml, že když nezaškrtnu před komprimací políčko zero latency, tak v programu MSU Video Quality Measurement Tool, když si najedu na nějaký snímek a podívám se na zdrojový a ten komprimovaný, tak to video je trošku posunuté oproti zdrojovému, proto v tomto případě vyjde test SSIM hodně špatně. Je tedy možné, že zaškrknutím toho zero latency se ta kvalita o tolik zhorší že VP8 předběhne x.264?

Odpovědi na otázku

taky jsem je zkousel a zatim je standart 264 = AVC lepsi, ono je VP8 jeste beta tak trochu
jinak pak kodek X264 je horsi nez ostatni, Mainconcept264 a kodek ktery ma Nero (i treba prestarle Nero 7) je vynikajici (ale narocnejsi)

No právě že všude píší, že je lepší, ale já tedy mám ve VirtualDub tyto dva enkodéry a výsledek hraje do karet VP8. Jak v době té komprese tak v kvalitě toho testu SSIM. Je tedy možné, že ten Mainconcept264 bude lepší než ten encodér co používám teď ? Spíš mě zaráží, že nikde v žádném testu se nedozvím jaký encodér použijí, jen vždy napíší x.264 lepší a konec.

pouzil bych na to prekodovani radsi Handbrake (na iPody, iPhony a prevody do H264)
pak Nero Recode (hlavne na prevod blu rayu a dvdcek do mp4 = H264 + HE-aac kde je duraz na to aby qalita byla maximalni)
a na strih Cyberlink Power Director

v casopise spise porovnavaji jen X 264, kdyztak se informujte primo pana Nygryna, ale drtiva vetsina lidi pak ma v tech free enkoderech stejne tento, dalsi firmy jim mozna nechteji pujcit . .
strihova studia pak mivaji ten Mainconcept a dalsi

driv byl X264 mnohem horsi nez to co melo Nero (driv = pred 5-6 lety), ted se dotahuje, u toho Nera jde asi taky o to ze ma tu kvalitu nastavenu na max, zatimco treba v Handbrake tam u AVC (X264) pak treba muzete nastavit ruzne pocty B snimku, referencnich snimku, velikosti bloku a dalsich a dalsich veci, pozor - treba na iPhone 1G by tam mel mit maximalne 5 referencnich (mate lepsi kvalitu/ delsi dobu trva prevod/ prehrani muze byt narocnejsi)

Handbrake ma bohuzel ,,horsi" zvuk (jen obycejne AAC 160 kbps, daval by dnes uz radsi HE-aac = eAAC+ na 112 - 128 kbps v jinych programech)
/zase jsem se rozepsal)

"Je tedy možné, že zaškrknutím toho zero latency se ta kvalita o tolik zhorší že VP8 předběhne x.264?" Tohle asi neni pravda. To video se nezhorsi. Jen jak jsi psal je o kousek posunute. A je to az problem pri testu kvality. Aby jsi mel test "spravny" tak by jsi asi musel testovat nejaky originalni snimek a snimek z h264 videa, ktery je o X snimku zpozdeny.

No právě, když to zero latency zaškrtnu tak se video neopozdí oproti zdroji a v testu SSIM dostanu vysoké hodnoty, ale i tak o kousek nižší než u toho VP8. Ještě, když to zaškrtávám, tak je tam informace, že to je cena za kompresní efektivitu.