» Poradna » Mobily

X-Fi Elite Pro

Má někdo zkušenost s touto zvukovou kartou vs nabídka dnešních zvukovek? Má cenu ji nahradit např. nějakou od Asus Xonar apod? X-Fi mám propojenou optikou do recieveru Onkyo SR505 a k tmu větší 2p regálovky Jamo. Ještě asi úplně stupidní otázka, nepoznám rozdíl v zapojení optikou vs analogem. Proč?

Odpovědi na otázku

Aky rozdiel by si chcel pocut?

Není reálné důvod, sám ji mám. Půjde až když nebudou ovladače.

No dle mého má karta celkem kvalitní převodníky DA, takže při analogu by měla/mohla hrát slušně. Při digitálu je obchází a o výsledný zvuk se stará jen receiver. Pokud se nemýlím, nejsem odborník. No hledám jen nejslabší článek, zjednodušeně. Nebo prostě jen už repro nedokáže zahrát lépe? Jsou to přesně Jamo E610. Nic moc jsem se o nich však nedočetl.

Dali se skoro přirovnat creative emu, což bylo ještě lepší železo. Určitě jsou i lepší zvukovky, ale buď to nemá cenu měnit nebo jde o zvukovky pro tvorbu hudby. http://www.anandtech.com/show/1776

Ak nebudeme brat do uvahy pasivne reprosustavy, tak najslabsi clanok z technickeho hladiska je ten receiver a je to o hodne slabsie ako zvukovka. Preto nemozes pocut rozdiel. Sa kukni v navode ake ma super skreslenie to Onkyo. Dalsim vyznamnym cinitelom je tvoja sluchova vybava a to, ci dokazes rozoznat rozdiel napriklad dvoch klasickych hudobnych nastrojov napriklad dvoch husli (klasicke kupene v obchode a stradivarky).

Děkuji za reakci. No nečekám, že je to Onkyo nějaký zázrak, navíc je to multikanál, stereo by byl určitě lepší. Jen jsem myslel, že úplně nejhůř na tom nebude. Nějaký sluch asi mám, ovšem v porovnání dvou diametrálně odlišných houslí si extra nefandím. Tedy reciever zřejmě nabízí maximum toho, co dokáže zahrát, je to tak?

Tie husle su absolutne rovnake co do vyzoru, naladenia akurat to ma tak malu zvukovu odchylku, ze to vedia rozoznat len ludia, ktory 20 rokov nepocuvaju nic ine len husle, resp. nepocuvaju reprodukovanu muziku so zosilovacov. To nebude tvoj pripad a tiez ani pripad 99% sucasnych posluchacov muziky. Preto sa mozu predavat zosilovace, ktore skresluju o 10x viac ako 30 rokov stare analogove zosilovace a nikto nic nepozna a este si vychvaluje aky je ten zvuk super. Ma to dobre hutne basy a cinkotave vysky akoze prednost, ktora je najvyznamnejsia.

Tak s těma houslema jsem to pochopil trochu jinak. Pardon. Co jsem se díval na manuál, zkreslení je těch 0,08%? Jako neznalého mě to číslo nepřipadá vysoké.

0.08% je este hodnota, ktora sa da zniest pri digitale, bezne skreslenie lacnejsich digitalov byva okolo 1%. Moj 20 rocny receiver ma napriklad 0.04% (pri 100W vykone) a to mam ten najlacnejsi. Ak by som kupoval drahsi model tak tam je bezne skreslenie analogovych zosilovacov 0.005%. Cim nizsie skreslenie tym je mozne rozoznat jemnejsie detaily. Spravne navrhnuty zosilovac by nemal postradat funkciu fyziologickej regulacie hlasitosti, ktora automaticky pridava basy a vysky ak to hra potichu. Stupen pridania korekcii sa potom umerne znizuje s hlasitostou a pri vytoceni na 1/2 hlasitosti sa tato regulacia rusi.

Děkuji za všechny reakce. Zvukovka zatím tedy zůstane, zaměřím se na zbytek.

Nemas zac. Je skoda predavat ten zosilovac a kupovat lepsi, pretoze v sucasnosti nemas moznost zohnat kvalitny vysoko verny zdroj zvuku. (takmer) Vsetky zvuky, ktore sa bezne v muzike vyskytuju su zvuky umele (syntetizovane), tudiz uz minimalne 30 rokov posluchac nevie ako znie originalny prirodny zvuk a pokial nieje milovnikom klasickeho umenia, tak strati prirodzenu schopnost rozoznavat ako znie priroda. Mozno si niekto vsimol, ze sa z vyrobkov vytratilo oznacenie "HiFi".