» Poradna » Web a internet

WWW stránky

Ahoj,vím dobře, že otázky stran domácích úkolů se tady (pochopitelně) moc netrpí, ale přesto se zeptám, protože se jedná trochu o jiný typ úlohy. Takže úkol do školy zní, napsat nějakou práci, ve které máme vybrat 10 největších stránek internetu historie a napsat jejich krátký popis, historii, datum vzniku, prostě o nich. Nemá se jednat nutně o 10 nejnavštěvovanějších, má to být 10 stránek, který nejvíc ovlivnily vývoj internetu jako takového.Sestavil jsem si sám takový seznam a než se pustím do psaní podrobností o nich, rád bych vaše komentáře nebo tipy, je totiž pravda, že začátky internetu moc nepamatuju, jsem už generace, která net používala až cca od roku 2000, proto mi přijde, že tam mám možná až moc "nových" stránek a že nějaké ty "revoluční" z minulosti mi unikly. Takže tady je můj výběr (v náhodném pořadí, není to od nejvýznamnější)1 - Google2 - Yahoo3 - Facebook4 - YouTube5 - Wikipedia6 - Twitter7 - Rapishare8 - Altavista9 - Napster10 - eBay

Odpovědi na otázku

Já bych dal Facebook aurčitě na první místo, protože podle mě je to nejznámější stránka, pak Youtube, Google, Wikipedie, Twitter, Yahoo, Rapidshare, eBay, Napster a Altavista.takhle bych to seřadil já podle toho, o který se mluví nejčastěji a myslím že by se našli i známější stránky než Rapidshare, Napster a Altavista :D

čti... psal jsem že je to napsané v náhodném pořadí, nemáme vybrat 1., 2., 3., prostě 10 a já to tak i napsal jak mi to přišlo na mysl, nemyslel jsem to v tomto pořadí

Navíc to je přesně odpověď, kterou jsem nechtěl, jsi evidentně taky "novější uživatel", Facebook je nejznámější dnes, ale to neznamená, že byl nejpřevratnější, ale jak řikám, seřazovat to nemáme a mezi prvních deset určitě patří.

Možná bych zařadil Megauploud, řekl bych, že Kim Dotcom se do historie webu taky docela zapsal. Anebo nezapomenutelný Instagram. Rozhodně ale imdb, která je tu přes 20 let. Záleží taky jestli se máš omezit na ty neznámější v ČR, Evropě nebo celosvětově.

No, těžko říct, megaupload mě taky napadl, ale pak jsem si říkal, že s tim přišel rapidshare. A taky mě ještě napadlo jestli místo Altavisty nedát Dropbox a případně třeba WordPress, nezdá se kolik stránek na něm dneska běží, ono fakt nešlo o nejznámější, ale spíš ty, který přinesly něco novýho. Altavista nebyla nová, tehdy se hledalo i na Yahoo, který asi bylo a je větší. A pak bylo jako bonusová otázka úlohy právě určit i hlavní české (pět), ale to je nepovinné a měl jsem v plánu uvést Seznam, Post.cz, iDnes, Xchat a neviditelnypes.

tak jednoznačně nejvíc ovlivnila vývoj Internetu tato "stránka": http://www.w3.org

souhlas, asi bych to prohodil s Naspterem, ktery defacto zamaval internetem skrze svou aplikaci, nez strankama samotnyma. Nicmene mi prijde vycet ok, jen bych mozna zvazil vyber 2 ze 3 nasledujicich vyhledavacu "Yahoo, Altavista a Seznam", protoze Seznam jak takovy je fenomen ceskeho internetu, vetsi nez CSFD, ale chapu i volbu Yahoo ci Altavisty (skoda, mel jsem ji rad, ale Google ji nakonec prevalcoval)

Altavista byla super :D Než přišel google... měl sem jí mnohem radši než Yahoo

Rapid, jé co jsem se nastahoval, Napster = hudba gratis a Altavista kde byl tehdy strejda Google, to už je pryč. Dnes YT vše smažou, FB vše sleduje, Google zatají výsledky škoda slov.

Výběr je myslím dost výstižný, jen bych tam přidal Amazon (a aby to zůstalo na počtu 10, tak bych vynechal Rapidshare, ten zas tak přelomový není - v oblasti sdílení obsahu je historicky určitě významnější ten Napster).

Mas dve moznosti. Napisat to tak ako to pani ucitelia chcu (odporucam), alebo napisat to naozaj ako je to skutocne.Totizto skutocne su navyhladavanejsie stranky s pornom (to asi napisat nemozes, aj ked je to pravda). Aj ked stranky vystupuju pod nazvami Google, Yahoo, Facina, Trubica, je to vacsinou o porne.Napisal si :1 - Google2 - Yahoo3 - Facebook4 - YouTubead 1./ 53% sa hlada pornoad 2 / nepoznam N/Aad 3 / 62 % pornoad 4 / 87% porno To je sice skutocnost, ale tvar sa, ze si sprosty a o tom nevies, inak skolu neskoncis.

Já bych tomu dal systém a vymyslel bych deset okruhů a k nim nejvýznamnější příklady. Jednu souhrnou službu jako Google, jednoho prodejce Amazon, jeden aukční server ebay, jedno zpravodajství CNN, encyklopedii Wikipedia...

CNN možná změnilo televizi ale ohledně internetu nemá žádné větší zásluhy.