» Poradna » Web a internet

Www stránky v angličtině

Prosím o radu: Předesílám, že ve windows i v google chrome mám nastaven jazyk čeština. Přesto se mi stává, že u některých webových stránek se mi po zadání adresy a odentrování zobrazí stránka v angličtině (do adresy se přidá \en). Prosím, poradíte mi, kde ještě nastavit jazyk čeština? Kolega ajťák se v tom chvíli (ne nijak intenzivně) hrabal, ale na nic nepřišel. Dík

Odpovědi na otázku

niektore stranky nemusia mat nastavenu automaticku lokalizaciu, preto musis zmenit jazyk stranky rucne z ponuknutej volby.

To by mě taky zajímalo, pracuji ve Francii a třeba google mám pořád ve francouzštině, ikdyž zadávám google.cz a jazyk v nastavení mám na češtinu

Nic, to totiz zavisi od toho ako to ma implementovane dana web stranka, ci berie do uvahy locale pripajaneho zariadenia a jeho zaklade automaticky prepne jazykovu verziu alebo nie. Navyse zavisi aky jazyk ma pre cs-CZ (cestinu) nastaveny. Mozu to byt stranky dajme tomu primarne v nemcine/spanielcine a rozoznaju iba par dalsich jazykovych mutacii a pre zvysne, pre ktore neamju identifikovany jazyk, ktory maju impletovany to default prepnu do anglictiny.

Čekáš, že budou všechny stránky v češtině ???.