» Poradna » Programy

Www stránky, rámce

mám www stránku, rozdělenou na tři rámce, horní, levý, a tělo. V levém rámci je menu, a já bych potřeboval, aby se po kliknutí na jeden odkaz změnil obsah zbylých dvou rámců, jeden není peroblém,ale potřebuju oba. Mám k dispozici Front page express. Díky

Odpovědi na otázku

Na to bych asi pouzil javascriipt. Udelat fci. ktera bude menit obsah tech ramu, asi by mela mit naky parametry jako je stranka a jmeno ramu. A pri kliknuti na odkaz se provede funkce a predaj se parametry kazdyho ramu.

Jeeeje, tyhle rady s JavaScriptem miluju :–) Navigace na strankach je tak zakladni vec, ze proste na JavaScriptu zavisla byt nesmi! K vypnuti JavaScriptu i v IE staci jeden klik v nastaveni - a _zejmena_ v IE bych doporucoval to se zapinanim Javascriptu neprehanet. Ovsem na takove strance, ktera ma navigaci podle podobnych "rad", se pak bez JS neda dostat nikam!Dotazovany problem se da resit vnorenymi ramci nebo v nejhorsim nactenim cele struktury znovu (takhle ja treba menim na nasich strankach "na jeden klik" zaroven obsah ramce s menu i obsah prave "informacni" casti).

myslim, ze vnorovat do sebe ramce taky neni nejstastnejsi reseni, to uz je lepsi to kompletni nacteni cele stranky s ramci, protoze ramec co se nemeni se nacte z cache okamzite.Co se tyce JavaScriptu, nevidel bych to tak cerne, vetsina uzivatelu ho nevypina a spousta webu ho pouziva k oziveni uz zakladnich nabidek (ruzne tlacitka, vysouvaci nabidky, atd.) Bohuzel v dnesni dobe si webdesigneri moc vybirat nemuzou, zakaznik proste chce aby se to hybalo, tak nic jineho nezbyva. Spis se mi zda, ze JavaScript je porad mensi zlo nez ActiveX, ci cookies, nebo nedejboze kompletni web ve flashi.

To, ze "vetsina uzivatelu ho nevypina a spousta webu ho pouziva k oziveni uz zakladnich nabidek" jeste neznamena, ze je to spravne :–) Ona taky napr. velka cast naroda prochlasta vetsinu vejplaty a "mladi odbornici" resi vsechny problemy s Windows formatovanim disku :–)Javascript je z bezpecnostniho hlediska naprosto stejne zlo, jako ActiveX - zvlast v IExploreru, kde ho lze jen vypnout/zapnout (ne jako napr. v Mozille, kde lze presneji specifikovat, co se mu dovoli a co ne) a navic IE je zaroven systemovym filemanagerem, coz je dira nejvetsi.K "oziveni zakladnich nabidek" ho obcas pouzivam taky; ale musi to byt _oziveni_ a ne zaklad funkcnosti odkazu.