» Poradna » Mobily

WP8 mobil

Dobrý den,jsem 21letý student a po prázdninách si budu kupovat nový mobil. Mám HTC Touch HD s rootnutými wm6.5 rom od energy ;) Ale zařízení už je takové jaké, bybylo asi každé, po určité době - nestíhá. CHtěl bych si koupit mobil s wp8, proto mě nezajímají názory typu "Kup si android, uděláš líp!". Nejsem milionář a proto se rozhoduji mezi mobily střední třídy - Nejprve jsem měl vybraný HTC 8S - pak jsem se ale dozvěděl o omezené kapacitě vnitřní paměti a nemožnosti instalace na paměťovou kartu. Dál jsem pečlivěji začal studovat Lumie a zjistil jsem, že po sw stránce, jsou o deset dvětených let dál než ostatní výrobci wp mobilů... :) Na Lumii 920 nemám a 620 a 520 mi přijdou velmi slabé :o) Proto se rozhoduji mezi Lumií 820, Lumií 720 a HTC 8X, které je teď velmi zlevněné a dá se pořídit za 7k. HTC nemám po hw stránce v podstatě co vytknout - HD displej, 8mpx foťák, 16gb flash, 1gb ram, 1,5GHz dual core... Ten telefon se mi i líbí. přijde mi sexy. Jenže pak si vzpomenu jak to bylo s aktualizacemi od HTC na můj Touch HD a na bratrův Radar a sen se pomalu rozplývá. L720 mi v podstatě vyhovuje - má stejné rozlišení jako můj Touch HD (které mi stačí) a slabší procesor a menší ram než 8x - ale lepší výdrž baterie, city lens, drive, smartshoot atd. a hlavně Gorilla Glass. 720 mi rovněž přijde velmi povedený telefon co se designu a konstrukce týká, u něj mám ale jedno velké ale - je o téměř 1-2k dražší než vybavenější bráškové... :( A poslední zmíněný kandidát - Lumia 820. U té jsem rozpolcený v rozhodnutí - v podtsatě podobná jako 8x ale - horší display (přežil bych), horší baterie a NEMÁ Gorilla Glass. Tudíž těžko říct... :DJen bych chtěl napsat, že nejsem žádný foto maniak, na mobilu nejčastěji píšu sms, prohlížím web, skype, facebook ale jsem fanoušek hudby (proto ta lepší výdrž) v mobilu nepotřebuji LTE ani 4g - nepoužívám mobilní internet (a ani v nejbližší budoucnosti nebudu). A horší rozlišení (800x480) mi nevadí, nehodlám na mobilu sledovat Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Mám 8X .. a není tomu co vytknout :)

Poradit nechceš. Sděl jak jsi se rozhodl, až se rozhodneš.

Nepouživaš mobilni internet,potřebuješ pouze skype.web a facebook,tragicke rozlišeni 800 na 480 považuješ za v pohodě protože se na display asi nedivaš vůbec - nejen že nesleduješ filmy.Odpověděl sis sam - je to uplně jedno jedno jakej telefon s WP si ty vybereš.S tvojema požadavkama tě nemusi moc trapit ani baterka a jestli na tvoješ požadavky jsou některe mobily slabé,viz vyše, tak popravdě řečeno to uměly hloupy telefony s javovym aplikacema za krale klacka - web,mail.Skype je spiš otazka klienta co opět MS kde doprasí - zatim ho nejůspěšněj prasí a dodrbal na svoji platformě tedy WP - jak typické.WM jsem měl kdysi taky,ten samozasiraci proces jde trochu korigovat ale fakt je ten že oni mobilni zařizeni neuměli,neumí a umět nebudou evidentně,i když ve svy době jsem viděl maximalně někoho s palmem když ne s WM a nic jinyho

WP8 zatím neprovozuji, ale není to náhodou tak, že aktualizace OS nejsou záležitostí výrobce telefonu, ale MS? Tj. pokud MS vydá novou aktualizaci, tak ji dostanou všichni?

Bohužel, ne vždy, výrobce to musí uvolnit/povolit pro konkrétní telefon.