» Poradna » Ostatní

World of Tanks - problém v Ubuntu 18.04.2

Dobrý den, obracím se zde na poradnu s problémem u hry World of Tanks. Nejdříve popíšu HW, poté SW a na konec problém. Jsem "zarytej" Windows User, na Ubuntu se teprve učím.1. HW- notebook Acer Aspire E1-572 = i3-4010U, 4 GB RAM, 500 GB HDD (dle nejnovější verze HD Sentinelu je naprosto OK)- připojení na Internet přes kabel2. SW- provedl jsem čistou instalaci Ubuntu 18.04 s integrovaným Update 2, tzn. instalace proběhla z Image 18.04.2- po instalaci postupoval podle následujících odkazů:a) https://appdb.winehq.org/objectManager.phpb) https://linuxconfig.org/install-and-test-vulkan-o... c) https://launchpad.net/~commendsarnex/+archive/u... d) https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ubuntu/gr... 3. Problém u WoT je takový, že po spuštění se hra spouští - přihlásím se pod svým hráčským nickem, začíná se načítat Synchronizace, spustí se úvodní video. U videa se obraz seká (asi tím, že to není na SSD), dioda HDD na NTB hodně bliká či občas svítí. Po cca 20 sekundách se video sekne, dioda HDD na NTB jen občas problikává.Kurzor bezdrátové myši je ve WoT vidět, ale nelze s ním pohybovat, s kurzorem myši lze pohybovat při této situaci jen na ikony u Ubuntu.Závěrem dodám, že build WoT je dle úvodní obrazovky 1.4.1.1333WoT jsem dříve na Ubuntu nezkoušel, jedná se nyní o testování.Prosím, nevíte, kde by mohl být problém? Případně navrhněte prosím řešení.Předem díky za odpovědi; Martin

Odpovědi na otázku

Dodatek - po cca 2 minutovém seknutí videa se zobrazí okno s tím, že Zaváděč programů pro Wine neodpovídá. I když zvolím počkat, tak se po chvíli zobrazí znovu. Volím Vynutit ukončení a celé "tanky" se vypnou.

Řešení ? Vrať se na Windows.

Win 10 mi do baráku nikdy nepůjdou

Ale půjdou, vsadíme se ?

Proč se chceš vsázet? Na SSD k tomuto NTB mám originál Win 8.1 a na hlavním Workstationu mám též Win 8.1. Obě licence mám FPP. Podpora pro 8.1 je do roku 2023, to mi bohatě stačí.

Ty jsi začal o W10, já psal o neurčené verzi Windows. Čím dřív tam dáš osmy, tím dříve budeš hrát.

Pro zopakování " Řešení ? Vrať se na Windows."

Ikonka u tvého nicku mi píše, že máš Win 10. Uvidí se, co mi tady někteří poradí.

Ano, maká OK, nikdy jsem žádné aktualizace neblokoval, všechny přijímám a jakmile se v automatice objeví verze 1903 bude i v mém komplu. Potíže si nesmíš vyrábět sám.

Já si je sám nevytvářím. Některým lidem Win 10 fungují absolutně bez problémů, někteří lidé s Win 10 mají problémy (i bez Avastu, AVG a podobných kravin).Nemůžu si dovolit vzhledem k práci, aby mi po nějaké aktualizaci najednou spadnul celý systém na workstationu. Proto mám ten samý systém i na NTB, na kterém nejdříve vyzkouším nové Updates přes Windows Update a poté je instaluji na workstation.Win 10 jsou možná dobrý systém pro pařany, ale ke stabilitě (práci) mají zatím hodně daleko.

Pokud to mají daleko ke spolehlivosti, tak tě ubezpečím, že systém se chová jako uživatel. Pokud do něho nesahá, tak OS jede jak má. Je to vždy elementem na židli. Asi tak, ještě plno lidí má W kradené, plno lidí crackuje hry, plno lidí čistí, zrychluje, upravuje registry, plno lidí podléhá radám typu " Udělej toto a tam to a pojede ti to 20x rychleji. Ve výsledku po updatu je modrá obrazovka.

Jsi si opravdu ve všem jistý, co jsi teď napsal? Co třeba problém, že po aktualizaci na 1809 se některým uživatelům ztratila data? Sám to přiznal director of program management for Windows servicing and delivery - p. John Cable.Odkaz zde: https://redmondmag.com/articles/2018/10/09/micro... Sice můžeš namítnout, že uživatel si má data zálohovat - to je pravda. Ale s takovým systémem, kdy MS nutí uživatele aktualizovat systém a po aktualizaci se smažou data (nespadne celý systém), může jít MS do řiti...Na hry jsou Windows 10 asi hodně dobrý systém, ale já hry hraju výjimečně - nemám na to moc čas - pracuju a nemůžu si dovolit, že se mi po updatu smažou data.U Win 7 či 8.1 se toto nikdy nedělo - max. spadl celý systém nebo byla BSOD.Nezapomeň, že Win 10 jsou téměř 4 roky na trhu a se stabilitou vůči Win 7 či Win 8.1 se nemůžou srovnávat. Jen nový HW (cpu od Intelu a AMD Ryzeny) asi normálně neběží pod Win 7 či 8.1 (nejsem si jist, proto píšu asi). Je to škoda, protože Win 8.1 nejsou zase tak starý systém - Win 8.1 byly vydány snad o 2 roky dříve než Win 10 (pokud se nepletu).Tímto celý můj dotaz uzavírám.

Některým ?? 40 ze sta tisíc ? Vždy se najdou Patové a Matové. Teď se uzavři.

"Co třeba problém, že po aktualizaci na 1809 se některým uživatelům ztratila data? "Ano, to sice byla chyba, ale jednalo se o data, která byla tam, kde neměla být. Ano, Microsoft to pod*lal, upgrade nemá mít co mazat, ale dost výrazný podíl měli i uživatelé, kteří ukládali data, kam neměli. Já už jedu od desítek od úplně první verze a prakticky každou nasazuji rovnou po vydání a nikdy jsem problémy neměl. Tím neříkám, že MS a desítky jsou svaté, to rozhodně ne, ale spousta problémů vzniká díky uživatelům (čističe, nevhodné antiviry, špatná práce se systémem).

To je furt dokola. Mě se třeba stalo, že jsem po přezutí na letní měl defekt. Mohl za to výrobce pneumatiky ? Pokud tady někdo stále mele nějaké vyčteninky, tak asi sám Windowsu nerozumí, neumí s nimi dělat a patří mu do ruky akorát mobil s Androidem 4.0

Pokud nemáš vlastní rozum, tak první rada třeba od "Milan Král (Krakatoa) " ti dokonale zbourá systém.

Win 8.1 jsou jistota...

Já bych bez váhání dal W10, ale předsudky a vyznání víry jsou někdy věci nepochopitelné. Někdo si fakt myslí, že nějaká očesaná linuxová edice nahradí plnohodnotný Windows. Někteří lidé fakt hulí hrozný matroš. Ubuntu tak na poštu, možná na net a to je tak asi vše.

Přesně stejně jsem s Ubuntu taky laboroval. Až po zjištění, že polovina potřebného softu na něm nejde spustit, sklopíš uši.

nejsi sám, kdo o ně nestojí. Pokud bys ale chtěl hrát nové hry, tak se jim asi bohužel nevyhneš...

Já mám NTB a workstation hlavně na práci. Současně mám NTB v testovacím režimu - testuju a učím se pod Ubuntu.

A tym padom ani WoT ti do baraku nepojde.

Ty víš, kdy skončí support WoT pod Win 8.1? To neví ani sami vývojáři...

Hmmm... Zdaleka nejdriv bude vyzadovany DX10, coz Win 8.1 samozrejme splnuji. Technicky neni duvod koncit podporu ani pro Win 7, natoz pro novejsi system. To bude trvat jeste dlouha leta..(Ne ze by na hrani melo smysl provozovat cokoli jineho nez Win 10.)

ten model se prodával ve víc variantách. Co tam máš za grafiku a jaké ovladače, pokud by tam byla dedikovaná grafika.

Je tam integrovaná grafika Intel. Verzi ovladačů nevím - to co si stáhlo Ubuntu max. v rámci aktualizací. Případně, kde najdu verzi driverů?Spuštěné WoT je v režimu SD, na HD jsem se ani neodvážil.

co máš za uživatelské prostředí? Máš normální Gnome - tj. čisté Ubuntu, nebo je to nějaké jiné *buntu jako třeba Kubuntu nebo Xubuntu?

Je to čisté Gnome bez nějakých poddistribucí typu Kubuntu etc..

zdravím, zkoušeny lodičky:http://www.tomnem.cz/wordpress/Možná pomůže.

Po restartu Ubuntu mi to hlásí v terminálu:dpkg: chyba: nelze vytvořit nový soubor „/var/lib/dpkg/arch-new“: Operace zamítnuta

Už máš W8.1 v mechanice ?

Do mechaniky je cpát nemusím. Při nejhorším postačí vyměnit současné HDD za SSD, na kterém mám pracovní Win 8.1 a další věci, které můžu okamžitě používat. Počkám ještě...

Drobné opomenutí, návod jsem psal spíše jako poznámky pro sebe, takže platí operace s balíčky apt, dpkg a pod. děláme jako root. Takže před příkaz sudo nebo se přepni v terminálu na roota příkazem sudo su. Architekturu je potřeba přidat, jinak nechodí.

Přesně splněno dle popisu.Spouštění uvítacího videa ve WoT bylo rychlejší, mnohem plynulejší (s drobnějším sekáním). Ale opět po cca 20 vteřinách zamrznutí WoT a opětovné okno "Zavaděč programů Wine neodpovídá".

Pro další postup málo informací. Tuhne ti Wine. Takže jenom několik základních nápadů.- základní konfigurace wine, vše co jsi před tím nastavil smaž- po každém pádu studuj logy systému, na základě hlášek Google- nečekej zázraky, to co rozjíždíš si představ asi tak, jako bys chtěl linuxový program pro 3D grafiku spustit pod Windows.(rozchození není zaručeno a na výsledek nejde nadávat).Také je nutno počítat, že tohle funguje pro WOWS, nezaručuji funkčnost pro tanky

tohle je problém s Wine - otázka je, zda jde o nějaký bug a novější verze to třeba řeší nebo ne... V tomhle ti moc neporadím, protože hry skoro nehraju, takže bych spíš zkusil forum.ubuntu.cz nebo eventuelně komunitu dané hry, protože část lidí to třeba na linuxu provozuje a pokud to někdo zprovoznil, tak na *buntu bude i návod jak na to.

nové *buntu je myslím v 64bit variantě už tzv. multiarch, tak by to nemělo být potřeba.

3D akcelerace funguje? Zkus nějakou nativní Linux hru - supertuxkart, openarena