» Poradna » Programy

Word+open ofice

manzelka v praci pouziva wodr+excel i open office a potrebovala by aby vytvoreny dokument sel otevrit v obou techto programech / vice pc /.je to nejak mozne udelat ?nelze v pc nic instalovat.dekuji za radu bondas

Odpovědi na otázku

Staci v OpenOffice ukladat dokumenty ve formatech .doc a .xls. Naprosta vetsina dokumentu pak funguje bez problemu v MS Office i OpenOffice.

dekuji

Ono jde dokonce v jednotlivych soucastech OpenOffice nastavit, aby pouzival jako vychozi formaty pro ukladani prave ty MS formaty. Z hlavy Vam ale presneji neporadim a OO zde nemam k dispozici.

Nástroje > Volby > Načítání/Ukládání > Obecné > Textový dokument > Microsoft Word 97/200/XP
Sešit > Microsoft Excel 97/2000/XP
Prezentace > Microsoft PowerPoint 97/2000/XP
OK

stačí otvoriť akúkoľvek aplikáciu open office.tam nástroje-možnosti-rozbaliť zoznam "načítať/uložiť". v karte všeobecné voľba "microsoft word(pre writer)97;2000;XP" pre excel: otvoriť a nastaviť calc