» Poradna » Programy

Word organizační schéma - nejde udělat vodorovné napojení

Už od včerejška se trápím s organizačním schématem - nejde mi udělat vodorovný odkaz na buňku. Program Word 2013Úrovně buněk mi jde jen nahoru, nebo dolu. Nevíte někdo jak na to?

Odpovědi na otázku

jako flowchart? Flowcharty teda zásadně ve Wordu nedělám, na to jsou lepší nástroje.

Jak už někdo psal - word je asi nejhorší na tvorbu org chartů ... pokud člověk nemá Visio a nebo mu nevyhovují free online nástroje (či nějakej opensource) tak doporučuju excel .... z nějakýho důvodu se to v něm dělá lépe než we Wordu ...

osobně mi přijde nejjednodušší LibreOffice Draw - viz obrázek:https://i.ytimg.com/vi/BdJOq63FiAA/maxresdefa... - je v češtině i s nápovědou, prvky se nemusí nijak kotvit ke stránce, lze umístit zcela kamkoliv jak na papíře- i kdyby neměl možnost instalovat, tak pořád může použít portable verzi:http://portableapps.com/apps/office/libreoffice_p... Do Wordu se to pak vloží jak obrázek.PS: na složitější věci používám yEd Graph Editor, ale na tohle je nejspíš zbytečně složitý a pomaleji se s ním učí

yED jsem používal čas od času, ale nakonec jsem se vracel vždy k excelu, protože prostě měl lepší vlastnosti ři exportu .... naštěstí s Visiem už nic neřeším