» Poradna » Programy

Word-obrázky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak přetáhnu do Wordu více fotek než jednu a ještě jestli jde případně u všech nastavit rozlišení obrázku.Mám jich opravdu hodně a kdybych to měla dělat po jedné tak tu jsem do silvestra... Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Budeš tu do silvestra. Přeju příjemný nový rok.

děkuji no

proč chceš tahat tolik fotek do Wordu? Jinak jestli chceš u všech fotek definovat rozlišení, tak je před nataháním do Wordu převeď dávkovým převodem v IrfanView, kde to rozlišení změníš.

Ked pochopis, ze Word je textovy editor (na pisanie textu) a je absolutne nevhodny na disrtibuciu fotiek, tak budes mat pekne Vianoce.Ked chces posielat mnozstvo fotiek (neviem kam a komu), ale rozhodne Word urcite neni na to vhodna aplikacia.Posli to mailom, ked je toho strasne moc (co mail nezvladne), uloz si to na web a posli odkaz na dany web adresatorovi.Ked si chces robit len svoj lokalny archiv, tak si vytvor adresar (slozku), tam kde mas dost miesta a fotky si tam skopiruj.Preboha Word na archivaciu, export, distibuciu, nepouzivaj.

jde mi o to že potřebuju vytisknout fotky ale v malém rozlišení. Jediné co mi přišlo rozumné bylo natahat všechny fotky do Wordu a pak stránky vytisknout a nastříhat fotky.

to je teda pěkná prasárna! Na Windows je na to věc zvaná Průvodce tiskem fotografií:https://books.google.cz/booksahttp://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/print-picturetakže tahat to přes Word je fakt pitomost.

PhotoScape (zdarma), volba KOMBINOVAT

Máš svátek, tak si ho nekaz. Word je vhodný na text

Tento svet urcite nepotrebuje len IT-ckarov a urcite si vazi aj ine profesie, a kedze su Vianoce skusime poradit.Pani, slecna Eva, kedze Ste nenapisala dovod, preco chcete premiestnovat fotky a kam, je pravdepodone, ze Vam navrhneme lepsi sposob ako je Word. Staci upresnit zamer (zalohovanie, distribucia, zdielanie ...).Ale Pekne Vianoce aj Tak poprajem.

Tisk fotek jako ContactSheet je lepší dělat v programech typu XnView, ZPS, ACDSee a jim podobných, můžeš zvolit jak bude tisk vypadat, jak budou fotky uloženy, které budou s detaily atd., používáš špatný program!