» Poradna » Programy

WORD Diplomová práce - příliš široká mezera mezi textem a poznámkami pod čaro

Zdravím,řeším problém při formátování diplomové práce.Na některých stránkách se mi stalo, že mezi textem a poznámkou pod čarou je hodně "uskočeného" textu, ačkoliv, když zobrazím znaky skryté pro tisk, tak tam nic nevidím...Nevíte, jak tento problém vyřešit?mám i obrázek, ale nejde mi sem vložit.Děkuji moc!!!

Odpovědi na otázku

Robíš komsomolský univerzitét tretieho veku? Ak nie si 90-ročný geriater, Boh nás uchovaj pred tvojou odbornosťou a širokými znalosťami z odboru v novom zamestnaní. Tieto základy práce z MS Word, odstrániť formátovanie, usw., učia "sučky učiny" na ZŠ.

NUDA: Mas-li komplexy, res si je nekde jinde;) Kdyz jsi takovy inteligent, tak me pouc:)Kdyz by to slo pouze odmazat, tak to udelam.Nemuzu to ve formatovani nikde najit.Ve formatu odstavce nemam odsazeni nad textem a pod textem. Je to jen u nekterych stran.

Chtělo by to opravdu obrázek (např. ulozto.cz, leteckaposta.cz, apod.). Mezi textem a oddělovačem/čarou poznámky, nebo mezi čarou a poznámkou? V Odkazy-Zobrazit poznámky popř. pravým v oblasti poznámek v Možnosti poznámek můžeš vše upravit.

Obrázek ideálně nahraj na www.postimage.org a sem dej odkaz - ten obrázek je po klepnutí na odkaz vidět rovnou a nemusí se stahovat jako u uložto, nebo úschovny. Ani nemluvím o tom, že spousta škol i firem má weby typu uložto blokované, čím snižuješ počet lidí, co ti můžou pomoct.

formátování je dáno styly, někdy se stane že text nemá přiřazeny styl a chová se kompaktně a vytváří např . to že jeden odstavec je na jedné stránce se 3/4 volné stránky a na další stránce pokračují zbylé odstavce.stačí si zkontrolovat za nadpisy a odstavce textu mají nastaveny styly formátování a ty popřípadě ve stylech upravit (pr. tl. na stylu -> změnit - > tlačítko v levém spodním rohu rámečku - formát a další; a v nastavení si upravit dle libosti od toku textu,přes odstavce až po textové efekty).Popřípadě projít si nastavení formátování textu a odstavců zde: http://office.lasakovi.com/word/Když sám nevím tak tam taky hledám.Hodně štěstí s diplomkou a obhajobou.

ZDRAVIM,Zde je nahled: http://s27.postimg.org/djrdvtg8j/IMG_20151106_13... Jedna se o mezeru mezi textem diplomky a poznamkou pod carou. Nad tou oddelovaci linkou. Jiz jsem zkousela vse mozne od fornatovani odstavce.Dekuji moc za rady a tipy!

Ne takto "... zkušenosti získané mnoha lety strávených v cizině ...", ale takto "... zkušenosti získané mnoha lety strávenými v cizině ...".Pořádně si celou práci projdi. Jěště, "aby to zvonilo", bys měla "pevně" spojit předponu "nad" se slovem "církevními". Tan samotný prostor před poznámkou nijak extrémně nevadí. Nedokážu ti ale pomoci bez prověření textu, formátování, odstavců atd. u sebe.Zlom vaz.

Je možné, že máte na "uskočených" stránkách umístěny poznámky "na konec stránky" a na ostatních "pod textem".

Změna formátování odstavce ti nepomůže. Poznámky máš na konci stránky, vzdálenost oddělovače poznámek od textu se na každé stránce mění podle struktury a nastaveného toku textu a současně i podle rozsahu poznámky/poznámek.

Téma je již trochu okoralé, ale snad to pomůže někomu jinému. Problém je to typografický. Jde o tzv. vdovy a sirotky. Word automaticky hlídá, aby stránka nekončila prvním řádkem odstavce (vdova) nebo stránka nezačínala neúplným posledním řádkem odstavce (sirotek). V nastavení odstavce -> Tok textu -> Kontrolovat osamocené řádky. Je-li tato volba zapnutá, nedojde k rozdělení odstavce o méně než 4 řádcích na dvě stránky. Delší odstavce se rozdělí tak, aby na jedné stránce nezůstal osamocený řádek.