» Poradna » Programy

Word 2013 - nejde zapnout kontrola gramatiky

Zdravím. Word 2013 mi červeně nepodtrhává gramatické chyby. Mám nastavenou českou klávesnici, češtinu jako jazyk gramatiky Wordu, ale pod "Kontrolovat pravopis při psaní" mi nejde mi zafajfknout "Označovat gramatické chyby při psaní" - což je důvod, proč mi to nefunguje, ale nevím, jak to zapnout... Než jsem udělal čistou instalaci na W10, tak mi vše fungovalo.Díky za každý tip!

Odpovědi na otázku

Kupte si českou mluvnici. Je to docela zajímavé čtení a vyřeší to problém s Wordem, kdy lze obě kontroly vypnout.

Jako vtip dobrý pokus. Problémy s gramatikou nemám, ale nejsme neomylní a vlastní chyby při psaní člověk naprosto jednoduše přehlíží a kontrola gramatiky se zde opravdu velmi hodí. Takže prosím podobné "rady" si nechejte pro sebe. ;)

Inštalácia tohoto bazmeku do balíka MS Office,Zapnutie v Možnostiach,V Registroch Windows, usw.https://support.microsoft.com/sk-sk/kb/970826+ milióny návodov sú na nete pre analfabetov a totálnych magorov aj nakreslené.

Nudo, říkám nuda!!!!Opravdu jsi slovenský pablb !!!!Pořád se opakuješ a otravuješ.

No ty jí určitě nepotřebuješ. Po tobě luštit ty tvoje slovensko čobolovské zblitiny je děs.

Co ti napsal JP není zas tak úplně nesmyslná rada. Před pár dny tu řešil Milan, že výchozí slovník Office nepodtrhává některé nesprávné tvary. Takže určitě nespoléhej, že to, co není podtržené, je automaticky správně.

To není pokus o vtip. Čeština je dost složitý jazyk s velice jemnými vyjadřovacími nuancemi, se kterými si i relativně "chytré" kontroly pravopisu a gramatiky zkrátka neporadí. Mýliti se je pochopitelně lidské a nikdo není neomylný. To je realita. Poměrně spolehlivá metoda je si svůj výtvor po jeho dokončení pozorně přečíst. Zajímalo by mne jak by si kontrola ve Wordu poradila s následujícími příklady. Ona totiž nemůže vědět co chce pisatel vyjádřit.1.) Vlas šedivý, ocas lenivý.2.) Vlas šedivý, ocas leniví.3.) Vlas šediví, ocas lenivý.4.) Vlas šediví, ocas leniví.Všechny čtyři příklady jsou z mluvnického hlediska bezchybné, ale každý vyjadřuje něco trochu jiného a s tímto jemným významovým rozlišením si žádná kontrola neporadí. A tak zbývá zase jen ta Stručná mluvnice česká a pod. a závěrečná kontrola vlastní hlavou s příslušnými znalostmi.

Mozno by pomohlo nainstalovat Proofing Tools.