» Poradna » Programy

Word 2003 - móóóóc velký dokument.

Mám dokument, asi 40 stránek, obsahuje obrázky a tabulky, je asi 100MB velký. Vytvořil jsem prázdný dokument, ten velký jsem do něj vložil, nový dokument jsem uložil a je velký jen něco přes 7MB.
Už se tu IMHO probíralo, že word ukládá do dokumentu různé nesmysly (tedy pro uživatele co ani netuší že tam něco takového může být a tudíž ta přidávaná data nepoužívá). Existuje nějaký wordovský příkaz který by mohl zmenšit otevřený dokument, případně nastavení aby se ta data do dokumentu vůbec nevkládala?

BTW: Poslední verze wordu je překopaná a prase aby se v ní vyznalo. Údajně se dá stáhnout něco co té verzi vrátí vzhled a ovládání těch předchozích. Kde to stáhnout, máte s tím už někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Asi mas na mysli Classic Menu for Office 2007..?

www.addintools.com ...

Ale je to za prachy - holt, MS zas udelal z neceho standard, bez ohledu na uzivatele.

tohle je free a mělo by to být obdobné:

Free Download Office (Classic) Menu Add-ins for Office 2007
in.geocities.com ...

jooo to mi ted delalo kdyz sem psal diplomku, proste dokument rostl pod rukama, ulozil sem, dokument mel 20MB, napsat stranku textu, vlozil fotku 640x480 a mel sem z toho 110MB, stejny postup odznova, dokument mel snad o 200kB vic... docela sem u toho tekl. Pomohla instalace opravnych baliku, hlavne office2003 SP3 (Ne SP3 pro win ale pro office), zkus, uvidis, ale nevim jestli to vycisti, ja pokracoval u toho 20MB :)

Nemas ve wordu v nastaveni povolene rychle ukladani? Jestli jo, tak ji zrus a dokumenty by mely byt mensi.

Možná mám, možná nemám, podívám se (kde se to nastavuje?). Ale problém je v tom že ty dokumenty dostávám i od jiných autorů a těm do nastavení wordu nemohu moc mluvit.

To nastaveni rychle ukladani dovede udelat i z jednoducheho dokumentu monstrum....

Mo mentalne mam po ruce jen anglicke office, to nastaveni je v Tools -> Options -> Zalozka Save a tam odskrtni Allow fast saves.

Jestli to maji povolene autori od kterych dokumenty dostavas asi neovlivnis, jestli ale od nekoho dostanes nejaky dokument, ktery je podezrele veliky, je dobre si ten dokument "preulozit" sam

Rychlé ukládání nemám, mám "Ukládání na pozadí".
Přeuložení - je to to co dělám, že do prázdného dokumentu vložím ten velký a uložím jako nový dokument nebo je na to jiný fígl?

ono by mohlo stacit jen ten dokument u sebe otevrit a jen ulozit pripadne dat ulozit jako... pripadne provest pred ulozenim jeste nejakou drobnou zmenu dokumentu, jako napr. pridat jedno pismenko a pak ho hned umazat atd. aby se do toho dostala uprava z verze wordu, jaky mas ty...