» Poradna » Programy

Word - titulek a seznam obrázku

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Píšu seminární práci ve wordu, prvních 10 stran mi bez problému šel vložit titulek k obrázku a čísla titulků na sebe navazovala. Zhruba od 20 strany mi při dalším obrázku naskočil titulek obrázku : "Obrázek 1024: "..Přitom formát měl být "Obrázek 10". Snad to píšu pochopitelně. Zajímavé je, že když chci vložit obrázek na horní straně stránky, tak mi pro něj naběhne titulek "Obrázek 1" a když dám kurzor trochu níže tak "Obrázek 125". Vygenerovaný seznam obrázků naběhne asi na 10ti stránkách s nesmyslnými čísly. Prosím Vás o radu, jsem bezradný. Pěkný den

Odpovědi na otázku

a nemáš tam nastavené aby se k číslu obrázku nějak přidávalo číslo stránky? Já osobně jsem už seminárky psal v LibreOffice, protože s Wordem to bylo na prášky. Už jen kotvení obrázků (nakonec jsem vkládal do tabulky i s popiskem aby to furt neujíždělo) bylo šílené.

Děkuji za odpověď. K obrázku číslo stránky nastavené nemám. Vůbec nerozumím, proč se stal takový problém. Taky si říkám, že příští seminárky už jen LibreO. Protože ten Word vždy překvapí nějakým "špekem"..

Ohledně Libre se klidně ozvi, rád poradím. Nad Wordem už jsem zlomil hůl, použiju ho jen párkrát za měsíc.

Super, děkuji jak jej budu používat a nebudu vědět, tak se rád ozvu. :)

Obrázky nesmí být obtékané. Musí mít pozici rovnoběžně s textem.