» Poradna » Programy

Word - různé záhlaví a zápatí na stejné stránce

Zdravím, dá se nějak donutit Word, aby mi na stejné stránce zobrazoval záhlaví a zápatí určené pro různé oddíly?Popř. je nějaké jiné řešení když chci mít vždy na poslední stránce (pouze) dole malou shrnující tabulku? (Má to být šablona pro mírně poučené BFU).Předem díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Ahoj, na stránce co chceš jiné zápatí vlož z karty "Rozložení > Konce > Průběžné" (Nepřetržitě) název se liší dle verze wordupak poklepejte na zápatí - otevře se karta "Nástroje záhlaví a zápatí" a vypněte "Propojit s předchozím" . Pak jde vložit jiné zápatí. Postupuje se podobně jako pro různé číslování stránek https://support.office.com/cs-cz/article/zah%C3%A1je...

Přesně takhle jsem postupoval, ale funguje to až od další strany (viz https://ctrlv.cz/OXJI )

Pro podobné případy používám podmíněné zobrazení (záhlaví/zápatí).

Nebylo by nějaké další info o této funkcionalitě? Google mi vrací jen podmíněné formátování v Excelu. Díky

Nevím, co je 'funkcionalita', v českém jazyce ani neexistuje. Jednoduše definuji podmínky pro zobrazení pole. Např. pro zápatí jen na poslední stránce{IF {PAGE}={NUMPAGES}"Zápatí jen na poslední stránce"""}

Díky. Takže jde o pole s podmínkou. Ale tím se nedá zobrazit/skrýt tabulka, že?

Ano, jak píšu - stačí definovat podmínky pro zobrazení pole. A ano, může tam být i tabulka vhodné velikosti, aby nezasahovala i do sousední stránky.

Díky, žil jsem v tom, že pole vkládají pouze informaci v prostém textu. Každopádně mi nechce fungovat podmínka.Přesný text/kód pole je:IF {PAGE}={NUMPAGES} "ANO" "NE" \* MERGEFORMAT ale vrací vždy ANOZkoušel jsem aktualizovat všechna pole, aji jsem zkusil dokument vytisknout (mám nastavenou aktualizaci polí před tiskem), takže v (ne) aktualizaci chyba nebude.Obrázky:https://ibb.co/wzHj4jjhttps://ibb.co/8jD3xxX

Ještě jsem zkusil vložit mezeru před a za "=" a teď to vrací pokaždé NE...

Jednoduché zápatí {IF { PAGE } = { NUMPAGES }"ANO""NE"} vrací na všech stránkách NE, jen na poslední ANO.

Už vrací. Ale až po tom, co jsem složené závorky vytvořil zkratkou CTRL+F9. Předpokládám, že bez mezery to bralo jako textový řetězec, který je cokoliv jen ne 0 nebo False, proto Ano a s mezerou to porovnávalo dva odlišné řetězce.Takže už jsem to z provoznil, jenže pole má tu nevýhodu, že nedovoluje (nebo nevím jak) jednoduché uživatelské úpravy. Do té tabulky mělo být možné zapisovat (nejen plaintext).

Prompt pro vložení pole jen jako složené závorky vypadá. A jinak než pomocí Ctrl+F9 snad ani vložit nejde.Editace záhlaví/zápatí (i do nich vložené tabulky) je jednoduchá uživatelská úprava. Kdybys konkrétně popsal o co se vlastně snažíš, dost možná by se našla jednodušší elegantnější cesta. Tohle, jak vidíš, nikoho nezajímá.

Dobře, zkusím to znovu a (snad lépe). :)Mám šablonu pro zápis. Šablona obsahuje záhlaví a zápatí - obsah mezi je libovolný.V záhlaví se opakují nějaké uživatelsky zadané věci - (datum, název (nikoliv souboru), strana...) V zápatí se potom na každé stránce nachází tabulka, ve které je místo na podpisy zúčasněných. A na konci dokumentu by se měla nacházet tabulka s krátkým shrnutím. Tři buňky vedle sebe, kde se může vyskytovat v podstatě obsah - ale krátký nepředpokládám, že by výška tabulky přerostla třetinu stránky.Aby to nějak vypadalo, bylo by vhodné, kdyby byla na spodní straně poslední stránky - tudíž nad záhlavím, které se opakuje na všech stranách.Takhle bych to řešil pomocí oddílů:https://ctrlv.cz/fYIrKomplikací je, že tento dokument musí umět používat BFU, pro které je vrcholem umění aktivovat záhlaví/zápatí. Nějaká práce s oddíly je nad jejich síly. Taky si nemůžu dovolit vkládání textu pomocí promptů do formulářů (neznám terminologii - dvojklik do pole - vyskočí okno, kam se zadává plaintext, který se pak vloží do onoho pole). To by mi byli schopní tu tabulku ignorovat a vložit tam shrnutí třeba jako obrázek atd...

A za ty "Zůčastněné" se předem omlouvám...

Zdravím mě ta funkce hodí vždy NE, co dělám špatně?IF {PAGE} = {NUMPAGES} "ANO" "NE"