» Poradna » Programy

Word - problémy se zmenšením textu

Dobrý den, ve Wordu mám soubor o přibližně 100 stranách, ve kterých se potřebuji orientovat. Bohužel jsem na něco "omylem" klikla a když si stránky oddálím lupou na malou velikost, tak abych je všechny měla na jedné stránce, tak se mi ztratí bílý kus stránky, kde není text a je tam jen useknutý kousek té strany. Abych to lépe popsala, když mám na stránce jen jeden odstavec textu, tak se mi v miniatuře nezobrazí celá A4, ale jen jako kdyby ústřižek na kterém je ten text. Prosím o pomoc, jak vrátit Word do původního stavu, tak aby když oddálím stránky, tak aby všechny byly stejně velké. Moc by mi to ulehčilo práci při psaní diplomky. Děkuji!

Odpovědi na otázku

Ve starším Wordu bylo menu Zobrazit a tam je volba "Rozložení při tisku". Předpokládám, že i v novějších verzích je to stejné či hodně podobné.

Neuvádíš verzi Wordu, ale mělo by to být zhruba stejné: Podívej se v Možnosti, Zobrazení, jestli nemáš v Možnosti zobrazení stránky odškrtnuté V zobrazení rozložení při tisku zobrazovat prázdné místo mezi stránkami.

Jen doplním: Omylem se to může přepnout dvojklikem na horní nebo spodní hraně stránky. Je tam skrytá ikona Poklepáním skryjete/zobrazíte prázdné místo.

Jojo, to bylo nejspíš ono. Moc děkuju

Ano, skrytí prázdného místa skryje i záhlaví a zápatí.

Děkuji za ochotu a rychlé rady. Nebylo to nastavením tisku, ale měla jsem skryté záhlaví a zápatí.V rámci stresu z odevzdání diplomky už mi to moc nepálí

Jestli ti to moc nepálí v době zpracování diplomky pak je to vážná komplikace . Ale neboj se, dobře to dopadne a myslím, že můžu mluvit za všechny (nebo aspoň chci věřit, že jo) - přejeme ti to!!