» Poradna » Programy

Word - pevná mezera v odkazech

Ahoj všichni,mám záludný dotaz - totiž zda někdo nevíte, jak donutit Word, aby do odkazů třeba na obrázky dával před číslo pevnou mezeru? Stává se mi, že mi vyjde odkaz na konec řádku a potom mám text nějak takto:Blablabla blabla viz obr.10 blabla blablablaRučně to je samozřejmě hračka, ale jakmile se pole aktualizuje, hodí se tam zpátky zase klasická mezera...Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Vložit pevnou mezeru CTRL+SHIFT+MEZERNÍK

Ano, to je to jednoduché jednorázové řešení, ale při aktualizaci (kterou chci udělat na konci psaní rozsáhlejší práce automaticky) se to zase změní na klasickou mezeru, čehož si nemusím v několika desítkách stran všimnout...

Nevidím důvod, proč by se to měnilo. Nevím, co děláš za aktualizaci na konci psaní, ale pevná mezera je od toho, aby zůstala na svém místě mezi dvěma slovy přesně tam, kam ji zadáš a určitě se sama nezmění na obyčejnou mezeru.

Jenže pokud ručně upraví automatický text v křížové referenci, tak jeho aktualizací dojde k přepsání na původní hodnotu (bez nedělitelné mezery).

Přesně jak píše checheche, zkus si v poli ručně vložit pevnou mezeru, potom celý text označit a zmáčknout F9 (aktualizovat všechna pole ve výběru), uvidíš, že ta pevná mezera se přepíše... Nicméně řešení níže funguje. Ale díky za snahu.

Jo, to máš pravdu, nějak jsem z tvého prvního dotazu nepobral, že se jedná o křížový odkaz. Myslel jsem, že Ti mizí z normálního textu.

Nejjednodušší bude asi napsat "obr." ručně, za něj vložit tvrdou mezeru a potom křížový odkaz na obrázek, ale zobrazovat pouze číslo. (Kód pole vypadá takto: REF [číslo reference] \# "0")

Krok po kokuhttp://imgur.com/D0TGC76 (GIF 1 MB)

Přesně takhle jsem si to představoval. Díky moc .

A jak byste prosím upravil kód pole, když čísluji obrázky podle toho, v jaké je kapitole (např. Obr. 5.1)?Předem děkuji moc za radu. :)