» Poradna » Programy

Word - chybějící stránka

Zdravím Vás,řeším nyní menší problém ve Wordu. Kontroloval jsem si číslování stránek, během kterého jsem zjistil, že mi dokument úplně vypustil stránku 12. Jinými slovy, když listuji dokumentem, tak vlevo dole, kde se ukazuje aktuální strana, tak když jsem na straně 11, tak se správně ukáže 11 z 59 stran, ovšem když přejdu na další stranu, již jsem na straně 13 z 59 stran.Strana 12 mi tak úplně zmizela z dokumentu a nevím opravdu co s tím. Problém se pak projevuje v číslování stránek, kdy straně 13 je přiděleno číslo 14.Děkuji za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Zkus přečíst tohle, možná tam bude pomoc:https://formatovani-dokumentu.cz/navod/jak-na-cislovani-st...

To jsem už studoval, nic tam k tomu není.

Skontroluj si, či tá stránka č.12 nie je PRÁZDNA stránka (tie niekedy vznikajú ako následok odstavcov).Prejdi na stránku 11 na posledné slovo a skúšaj cez DEL odoberať znaky (po jednom) - ak na tej stránke 13 nepríde k zmene - tak ju tam máš!Zruš formátovanie, zruš číslovanie a skontroluj si to.

Na straně 11 mám OBSAH, který je zakončen koncem stránky, žádné jiné odstavce tam nejsou. Přes DEL jsem tu stránku 12 nenašel.

Vyššie som naznačil - zruš všetko číslovanie, zruš hlavičky a päty - ulož. Potom načítaj znova a pridaj postupne hlavičku a pätu - aj s číslovaním. Možno sa to očísluje už v poriadku.Pretože sa mi zdá, že práve tie hlavičky (ak máš) a päty dokumentu robia ten bordel.

Word není DTP, Word je určen na psaní dopisů a obchodních nabídek v řádu jednotek (desítek) stran. Potíže s formátováním rozsáhlejších dokumentů byly, jsou a budou. Na texty 30 stran a více doporučuji nějaký DTP, tam se ti tohle nestane. Co s tím? Smazat všechen obsah/záhlaví/zápatí/číslování stránek/rejstříky a vytvořit znova, mělo by to být OK.

Dokument máš rozdělený na oddíly, každý oddíl má nezávislé číslování stránek (od zadané hodnoty). Zapni si v zobrazení si netisknutelných věcí jako jsou konce odstavců, mezery a tabulátory, konce stránek a konce oddílů. Pak buďto zruš rozdělení na oddíly nebo oprav počáteční hodnotu číslování v oddílu začínajícím stránkou 13.Návod s obrázky: http://www.michalzobec.cz/microsoft-word-cislovani-...