» Poradna » Programy

Word - Bc. práce

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně souboru ve wordu. Píši bc. práci a chtěl jsem ji doplnit o fotografie (vlastní). Rozdělanou práci jsem si uložil jako změny. Ale když to chci znovu otevřít, naskočí mi hláška, že word to nezvládne otevřít protože je to vetší než 512mb. Chtěl bych se zeptat a poprosit co s tím ? Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

a tvoje bakalářka má víc jak 512 MB? Kolik tam je těch fotek proboha?Doufám, že fotky tam nevkládáš v původní kvalitě, ale zmenšíš je nejdřív třeba v Irfanu, XnView nebo GIMPu na kvalitu tak max. 1920 pixelů delší strana.

Text samotný ne, naskočilo mi to až poté co jsem vkládal fotky a práci uložil. Nenapadlo mě, že se to potom může kousnout. Ještě se mi to nestalo.

byl zmíněn balík LibreOffice. Nicméně opakuju, že musíš fotky změnšovat! Neříkej, žes měl v práci tolik zmenšených fotek, že velikost souboru vzrostla přes 500 MB! Už s ohledem na běžné stránkové rozsahy bakalářských prací.Takže se znovu ptám - zmenšuješ ty obrázky PŘED vložením do práce? Nějaká změna velikosti ve Wordu tomu fakt nepomůže - musíš prostě snížit rozlišení vkládaných fotek.

Skús tam dať "menšie" fotky , Marcony! Píšeš bakalárku a toto nevieš ? Neopisuješ náhodou .....

512 milibitů? To moc velké není, předpokládám trockistická studia, nebo obdobnou humanitní zbytečnost. Writer LO/OO to možná zvládne, když vysokoškolák cpe do textového editoru nesmyslně velké bitmapy.

Tak to bych rád viděl... Jako obvykle zcela určitě celé "pré" bakalářky/diplomky je na 3-5 stránek a zbytek je nepodstatný balast obšlehnutý ze skript či jiných materiálů.

Děkuji za inteligentní a konstruktivní radu, která mi pomůže problém vyřešit ;) textu je stránek 45, a fotek bylo 50. Práce je o architektuře a přidávám fotky jednotlivých staveb od celku až po detaily. Tak promiňte, že jsem se zde vůbec zeptal -_-

Nainstaluj Libre Office a zkus to otevřít v něm.

U vysokoškoláčka by se dala předpokládat uživatelská znalost základů výpočetní techniky.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2599449/error-... https://support.microsoft.com/cs-cz/help/211489/operati... http://leteckaposta.cz/999455536 - doufám, že to je ve formátu, který podpořili pracovníci Microsoftu obsahy svých aktovek.

Chybný předpoklad, to co teď leze z VŠ je síla :)

Promiňte pane neomylný, bohužel nejsem tak dokonalý jako Vy. Udělal jsem chybu, tak je mi líto, že jsem se vůbec ptal.

Hlavně bude problém v tom rozlišení fotek. Než je vložíš do dokumentu Wordu, tak je musíš v něčem zmenšit na rozumnou velikost souboru (snížit rozlišení, trochu zvýšit komprimaci - ale rozumně, aby to byla stále pěkná fotka). Tyhle dokumenty nejsou pro podrobný detailní pohled na fotku, ale spíše informativní. Prostě ty fotky zmenšit na nějako rozumnou velikost. Třeba v IrfanView.

V kebuli prázdno, ale tzv. "zdravé" sebevědomí je ztopořené do nebeských výšin! Dříve se předpokládalo pro absolvování VŠ studia IQ aspoň 120 a schopnost logického myšlení, pokud to nebyl VUML, nebo některé humanitní obory, kde jakékoliv myšlení bylo na překážku.Na otázku níže kolik máte RAM a jakou verzi os (32/64 b) odpovíte: "Acer Aspire V 15" - v dnešní době mít takové uživatelské znalosti to by vás měla správně hanba fackovat a ne ještě se tady pouštět do lidí! Uráčil jste se aspoň podívat na odkazy, které jsem dal?

Koukám další fachidiot, který posuzuje kvalitu lidí podle toho, za jak dlouho jsou schopni nainstalovat kradené Windows.

a mimochodem, nauc se cist. tazatel "acer aspire v 15" odpověděl na uplne jinou otázku. ne na otázku, kolik ma ram a jakou verzi ma os.takze hanba by mela fackovat tebe, ne jeho. On to, ze pocitace nejsou tak uplne jeho parketa, priznava. ale ty si nepřiznáš ani to, ze neumis cist.

Ještě se tu urážej šašku. Znalost máš jako žák zakadní školy, tak někam zalez a začni se učit!

nekam zalezt bys mel Ty a ten pitomec "ms" . urazite vy. puvodni tazatel je (na to, jak tu kreteni jako ty a ms odpovidaji) ještě velmi korektni.chtěl bych videt, co bys delal Ty, kdyby ti dali do ruky skalpel a mel jsi odoperovat slepy strevo.

Tady musím nesouhlasit. Žáci základní školy tyhle znalosti mají/mají mít. Se základy práce s MS Word se začíná v 6. třídě, v dalších letech se znalosti prohlubují, pak průběžně i na střední škole. A tu musel budoucí Bc. zřejmě taky absolvovat.

To je zvláštní, já měl za to, že nacionální socialista soudruh Breivik před postřílením internacionálních socialistů napsal pamflet, který měl přes 10 000 stran a Word fungoval. Holt tam asi nedával bitmapy.

Proč? Je to jen nástroj. Tak jako tužka, papír, kladivo, zbíječka, vrtačka ... Nedělal bych z toho drama. Tazatel zjevně nemá ambice diletanta.PrasatkoPee

Ale aj s tou vŕtačkou sa treba naučiť pracovať. Dnes si každý myslí, že keď dokáže mlátiť kladivom, tak vo Worde stačí "mlátiť" do klávesnice. Do auta si tiež nesadnete bez znalostí predpisov, vyhlášok, dopravných značiek a podobne.

No a pak jsou lidé, co potřebují vyvrtat dvě díry za pět let. Opravdu není efektivní, aby se školily na odborníky na práci s vrtačkou.PrasatkoPee

Jakou verzi wordu používáš? formát souboru je doc nebo docx?

2007 a formát je dcox.

Pak by nebylo na škodu vyzkoušet i novější verze. 2010, 2012, 2014, 2016. Už jsem se několikrát setkal s tím že něco v office 2007 nefungovalo/nešlo a v novějších s tím nebyl žádný problém.

Ani opsat slovo neumíš.

Fotografie do textu proboha nemůžeš vkládat v plném rozlišení... Musi být zmenšené tak na VGA rozlišení, jedna fotka by měla potom asi 0,3MB, takže celkově bys měl asi 15MB fotek, což pro ilustraci v textu bohatě stačí. Fakt nechápu, jak jsi tam ty fotky dal, že to má přes 512MB. Na jakém počítači to otevíráš, není to nějaký muzejní exponát s 2GB RAM? Máš 64b Windows?

Acer Aspire V 15

Ja si dovolím tvrdiť, že problémom bude aj tá zastaralá verzia 2007. Tipujem, že v 2016-tke by mu to neseklo. Ale 512 MB je predsalen dosť na takú obyčajnú prácičku.

Vzhľadom na to, že písal, že to má 45 strán a 50 fotiek, tak to vyzerá, že každá tá fotka mala okolo 10 MB.

Pokud by se mi něco takového stalo a neměl bych čas si s tím moc dlouho hrát, tak bych to asi zkusil rozdělit na půlky (a případně ty půlky zase na půlky).

Bakalářky a diplomky se do školy odevzdávají ne jen v tištěné podobě, ale i na CD, obojí se archivuje a ještě se to v elektronické podobně ukládá na server školy. Pak je práce dostupná pro studenty univerzity a pokud student dá souhlas, tak je to dostupné i veřejně. Takže s takto objemnou bakalářkou bude pravděpodobně problém.

Nakdy je lepsi zacit znova a lip Ja bych to ale zkusil u nekoho s nejakou vyssi verzi Wordu - mozna, ze to pujde. Pokud tedy nemas nejakou predeslou zalohu...

No času už asi moc nemá...docela si mákne. Znova asi ne, spíš ty fotky prostě pozmenšovat a znova vložit do dokumentu. Ale i tak, s tím jak se ve Wordu s obrázky "skvěle" pracuje, tak mu to teda nezávidím. Snad to dá.

A jo mu to nejde ani otevřít, na to jsem zapomněl. Prekérní situace.

No vidíš a já doufám, že to nedá. Takové nevzdělance tu opravdu nepotřebujeme..

No 512MB (nebudu komentovat) s 45 stránkami a 50 foto , to znamená cca 10MB na jednu fotku (text bude velikostně zanedbatelný). No, jednak platí, co říkali předřečníci - tedy, že rozlišení běžné tiskárny odpovídá fotce cca 2-3MB na A4, všechno větší je tam zbytečně, nevyužitelné, nezobrazitelné, pomršené přepočty velikostí.Co se týče otevření - no Office 2007 na tohle nebyl stavěný, takže nainstalujte Office 2010 a vyšší a to v 64-bitové verzi (32-bitová verze má omezenou využitelnou paměť - najděte si kdyžtak na Google.). Pokud je soubor v pořádku, tak na novějším office 64-bit to půjde otevřít.

Jeste me napadlo - DOCX je v podstate normalni ZIP soubor.Udelej si kopii toho souboru, prejmenuj koncovku DOCX na ZIP a pak to zkus otevrit (rozbalit).Mozna, ze z toho pak neco vydolujes...

díky za tip, tohle se mi může hodit

reseni je ještě o něco jednodussi .. ten soubor at prejmenuje na ZIP, a třeba v total commandru z nej ty fotky vymaze - jsou interne ulozeny jako samostatny soubory.po odchodu z archivu to total commander (nebo jakykoli jiny nastroj) prebalí, a po naslednem prejmenovani na docx to word uz otevre, jen tam budou chybet ty obrazky. bude s tim jese hafo práce... ale lepsi, nez to psat cely znova.

Mozna by stalo za pokus misto smazani ty fotky v tomu ZIPu rovnou zmensit, ale nezkousel jsem, jak si s tim Word poradi.

Zajimava myslenka, nenapadla me (jak to byva, nejjednodusi reseni napadne vetsinou nekoho jineho) .... ale myslim, ze by to mohlo fungovat :)

No jo, ja jsem zrovna na podobnou vec nedavno psal skript - manipuluje s internimi datovymi strukturami v Excel souboru - rozbali to jako ZIP, upravi XML a zabali zpet. Funguje to velmi dobre :)

Word dokaze resamplovat foto normalne na velikost co je v nadhledu, dokonce udela i to, ze to aplikuje i na ostatni zbytek foto. To ale neresi to, ze mu to nejde otevrit. To zmenseni mel udelat prvne. A opravdu z 500MB docx by mel cca 20 max

Další zbytečné Bcéčko.

Promiň, ale tohle je tupé paušalizování. To že nezná omezení placeného produktu od MS nic nevypovídá o jeho schopnostech v oboru. Trošku pokory pánové.PrasatkoPee

To není paušalizování, ale realita. Kdybych něco podobného řekl ve škole, tak se už nezastavím a s ostudou odcházím k lopatě. Nevim proč podporuješ hloupost a neschopnost, já si myslím, že už máme dost nevzdělatelnýcn vysokoškoláků.

Nevím, proč by stavař měl mít znalosti na řešení problémů s otevřením souboru v MS formátu, který MS uloží. Mimochodem, není chyba, že je MS schopen vytvořit soubor, s kterým nedokáže následně pracovat? To co tu všichni předvádíte je profesionální slepota. Ano, také mi vadí dotazy diletantů, ale toto je laický dotaz a žádost o pomoc a podle mne, naprosto relevantní.Mimochodem, znám hromadu odborníků na informační systémy, kteří nemají znalosti nastavení sítě. A nikdo to po nich ani nechce.PrasatkoPee

Tak je fakt, že Microsoft by si tohle ohlídat měl, když se navenek tváří jak je pro BFU.Na druhou stranu u člověka píšící bakalářku by člověk čekal, že je naučili nějaký základ práce s kancl. balíkem a fotkami a že bude vědět, že do dokumentu se fotky v nativním rozlišení nedávají. Ale asi je ta informatika na základce/střední horší než jsem si myslel.

Jestli stavař, který musí umět pracovat s CADy, mít představu o velikosti datových souborů, neví a neumí zmenšit fotky do přiblblého dokumentu ve Wordu, bude jednou stavět něco pro lidi, tak to jich mnoho zahyne v troskách.

Podle toho, jak "elita" národa zvládá fyzikální jednotky, tak místo rodinného domku mu vyjde sídliště pro mravence. "Elita" národa by prostě měla zvládat uživatelskou úroveň práce s výpočetní technikou bez ohledu na zaměření VŠ. Rady dostal, včetně odkazu na web Microsoftu.

Ty tam vidíš nějakou souvislost? Můžeš ji prosím popsat? Protože já ji nevidím. Nevidím relevanci mezi znalostí velikosti uložených souborů a tvořením technických výkresů. Naopak bych řekl, že stavař vytvoří výkres a je mu jedno, jakou má velikost. To ho prostě nezajímá.PrasatkoPee

tu hloupost tady ale momentalne reprezentuješ Ty, nikoli tazatel.

Jak již bylo řečeno, zkus Libre Office, třeba to dají. Možná novější verze Wordu. Jako další bych zkusil rozbalit zip. A pokud všechno selže, zkus se podívat po disku, jestli v dočasném uložení nezůstala nějaká starší verze. Pak napiš, jak jsi dopadl, třeba ještě něco vymyslíme.PrasatkoPee

Rozumný přístup. Jen nemyslím, že se tu ještě tazatel ukáže - cítí se dotčen, kdy od poslední svojí omluvy už nereagoval. Holt, ne každý je schopný a ochotný relevantně poradit a na stranu druhou ne každý je schopen, ikdyž třeba hloupou, tak narážku přijmout a mávnout nad ní rukou.

http://www.word-2013-tutorials.com/word-cannot-open-this-fil... Tady je taktéž zmínka o přejmenování na zip. Jinak je asi potřeba verzovat a zálohovat, protože když se něco stane je z toho dost velký problém a ztracená práce a čas. https://support.microsoft.com/cs-cz/help/211489/operati...

A mohl bys tu praci nekam nahrat? Je tady dost lidi, kteri by to mozna dokazali vyresit, ale museli by ten soubor mit k dispozici.

Nevím, jestli je dobrý nápad zveřejňovat diplomku před odevzdáním. Ale je pravda, že pár z nás by se na to kouknout mohlo.PrasatkoPee

JackBrno, Pozitron, Albert Winter: Vaše rady zmenšovat fotky před vložením do wordu jsou nepodložené.Mám Office Word 2016, provedl jsem pokus. Fotky nafocené Huawei P10 jsem v plném rozlišení vkládal do wordu tak dlouho, dokud jsem neměl 1000 stran = 1000 fotek.Zde jsou výsledky:rozlišení ..........................3968x297632 fotek ve složce ..........115 MB1000 fotek ve složce ......3 594 MB1000 fotek ve wordu..... 18,7 MBVe wordu se fotka automaticky zmenšila z 3,6 MB na 0,02 MB.Nemám Word 2007, takže nevím, jestli taky zmenšuje.

Taky automaticky zmenšuje.

"Vaše rady zmenšovat fotky před vložením do wordu jsou nepodložené."Jak nepodložené? Obecně platí, že když si fotku zmenším sám, problém nebude. Spoléhat na nějaký paskvil od Mrkvošrotu fakt nehodlám. Jestli nové verze počítají s méně inteligentními uživateli tak je to možné.

Word fotky komprimuje, asi to bude nakopnutý soubor. Ovšem ten návod přepsat koncovku na zip a následný vymazání fotek z archivu mi přijde dost trefný. Při nejbližší příležitosti to vyzkouším a děkuji za nápad! Hodně zdaru a ať to vyřešíš.

Pokud vkládá např. JPEG, tak komprimovanou fotku už moc dál nezkomprimuješ...velikost prakticky zůstane.

Ale to preci neni pravda, JPEG ma variabilni kompresi, takze ze mozne ji zmensovat ve velkem rozsahu. Tim se ztraci kvalita, takze je dulezite najit vhodny kompromis mezi velikosti fotky a vyslednou akceptovatelnou kvalitou. Ten zalezi na spouste faktoru, mj. "slozitosti" fotky, kontrastu, poctu pouzitych barev, celkovem histogramu fotky atd. atp. Word muze klidne zmensit JPEG na mene nez polovinu bez toho, aby to uzivatel poznal. Nebo taky ne. Zalezi na fotce.

No, ono se hlavně v uvedené kvalitě a počtu fotky do dokumentu vůbec nevkládají, použije se jen odkaz. Tazatel už se zřejmě nevrátí, dál bych to neřešil.

A tohle produkují naše vysoké školy ...

Myslis toho programatora, analytika a obchodnika, kteri jsou schopni napsat a prodat program, ktery neumi nacist data, ktera predtim ulozil?

Přesně. Tohle vypadá na chybu Wordu, ne na chybu uživatele. Ten jen užívá.PrasatkoPee