» Poradna » Notebooky

Wolfenstein - hláška při spuštění

Dobrý den, na notebook Asus Tuf Gaming F15 jsem si nainstaloval hru Return to Castle Wolfenstein, a při spuštění aplikace, se mi objeví hláška - K otevření tohoto odkazu ms- gamigoverlay budete potřebovat novou aplikaci. Najít aplikaci v obchodě Microsoft Store.Neporadí někdo?Dik

Odpovědi na otázku

Start -> Nastavení -> Hraní -> vypnout Xbox Game Bar

Vypnuto, dělá to pořád

Zjevně máš v systému něco blbě nastaveno.RTCW je 21 let stará hra, která o nějakém MS GFLW (dnes Xbox game live) neměla tušení (ten přišel až s Vistou).

... GFWL ... samozřejmě

Problém je že si odinstaloval Xbox aplikace než to vypnul, nevím jak to funguje ale ve Win 10 / Win 11 je "gaming overlay" který reaguje na některé 3D aplikace.

To je, ale mám pocit, že zrovna RTCW mezi ty hry nepatří, respektive nikdy jsem nezaznamenal, že by s ním byly problémy a Xbox live si ho nějak všímal (započítával do statistik).