» Poradna » Windows (a jiné OS)

WN 7 32-bit instalace mě nepustí instalovat

Ahoj, už delší dobu se mi nedaří vyřešit problém s notebookem Dell latitude D610. Snažím se na něj nainstalovat Windows 7 32-bit. Ale při instalaci to vždy hodí hlášku: "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spouštění na tomto disku." nebo: "instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl" ,nebo: "Systém Windows se nedá na oddíl 1 jednotky 0 nainstalovat"Nevíte někdo co s tím? Přepínač na AHCI v biosu vůbec nemám, instaluji z DVD. Na jeden disk jsem to nějak záhadně nainstaloval, už nevím jak, myslím, že přes flashku, to mi teď ale nejde. Windows se pak ale nespustil a většinou to hodilo tenhle error: "Internal HDD HARD error!" Nevíte prosím někdo co s tím? :)

Odpovědi na otázku

Na co to chces pouzit, ten stroj dnes bude temer nepozuitelny i na internet.Navyse Windows 7 su uz nejaku dobu bez podpory, takze pokial nei si trochu IT zdatnejsi, tak na tom nerozchodis ani obycajny internet. Dnes vacsina webu bezi na HTTPS a vo Win7 budes mat vyprsane korenove certifikaty.

A co říká Smart toho HDD?

Spusť Diskpart (je v instalačce Windows) a disk vyčisti od všech oddílů, co tam jsou (příkaz CLEAR). Detailněji třeba zde:https://www.zive.cz/poradna/prechod-z-windows... Bod 7 vynech, to je pro novější počítače s UEFI.

Ahoj, píše mi to There are no fixed disks to show, Skončil jsem u 4. bodu. Přes list disk jsem se nedostal

Tak máš něco s diskem. Instalačka se k němu nedostane. Buď je vadný nebo ne třeba načíst nějaký ovladač.

Jeden disk to ukáže, cleanul jsem ho, ale teď se mi nic neukazuje ve výběru disků.

V Diskparku ho vidíš? Dej v Diskparku jen příkaz "list disk" a podívej se, zda tam nemáš náhodou tu hvězdičku u GPT:https://ctrlv.cz/shots/2021/05/07/cHuG.png

A neodešel tomu krámu disk do křemíkového nebe?

Těžko říci.. Špatná instalačka, špatný postup instalace, chybějící ovladače,.....Proč tam cpát už dost dlouho nepodporovaný systém? nahrajte tam Windows 10, ne? Pokud je nutné mít 32bit OS, tak Windows 10 je 32bit taky.

Na notebook s Pentiem M?

Proč ne? Rozdíl nebude zase tak znatelný, jak si všichni myslí. Největší brzda je stejně HDD a málo RAM.

W10 potřebuje PAE, NX a SSE2, nejsem si jistý, zda už je P-M všechny mělo. NX a SSE2 asi ano, ale má i PAE?

Tak to nevím. Nicméně, co se může stát? Maximálně mu to napíše error, jako mu to píše nyní i u těch Win 7. Zkusit to je otázka, i se stažením a přípravou flešky, tak cca 15min.Když to nepůjde, tak se vrátí k tomu, jak tam dostat alespoň ty 7.

Jako proč ne, ono je to celkem jedno. Extrémně líné a nepoužitelné to bude jak s W7, tak s W10 (pokud to půjde nainstalovat).

Jsem líný to hledat, ale jsem přesvědčen, že to nepůjde, jelikož CPU nebude ve WIN10 podporovaný.

Tento notebook byl navržen na Win XP, 10 to neutáhne.

Můj NB s Core 2 Duo T6600 byl taky vyroben v době, kdy Windows 10 byl jen záblesk v hlavě programátora. Přesto na něm už poměrně dlouho mám Windows 10.Je to lepší než se srát s tisícem aktualizací, které jsou u Windows 7. Tedy pokud si člověk neudělal nějakou kompletní vlastní instalačku.

Na Core 2 Duo běhá W10 úplně normálně. Ale ten je také o dost novější než Pentium M.

Latitude D610 je už dost starý stroj. Nevím jaká je konfigurace tohoto konkrétního, ale před nějakou dobou jsem někomu na podobném stroji nahrazoval XP za Lubuntu aby s tím šlo rozumně lézt aspoň na mail.

Souhlas. Mam plonk staricky D430 a i Ubuntu je pomale, ale rozhodne lepsi nez W7... A W10 bylo taky otresne a to jsem tam dorval SSD disk