» Poradna » Programy

WMP najednou nepřehrává zvuk u filmů DVD

Ahoj.
Čestvě nainstalovaný systém Windows XP Profesional - SP3.
Počítač předán starším lidem - začátečníkům - zatím nepřipojen k internetu.
Základní školení - první soukromá lekce - ovládání systému.
Ukazuji jak se přehrává hudba, filmy, jak se otevírají složky a tak.
Dávám originál video DVD - otevře se WMP a normálně přehrává film a zvuk je OK.
Druhý den paní volá že nejde u filmů zvuk (ale před tím jí to taky šlo).
Systémový zvuk i přehrávání hudebních souborů ve WMP je OK.
Přehrávání DVD (originál - soubory VOB) také OK ale nejde zvuk.
V systémovém nastavení zvuku jsou všechny "hejblátka" na maximum - nikde není zakázaný zvuk.
KMPlayer je též v pořádku. Originální DVD i ostatní AVI a MPEG přehrává se zvukem.
U toho WMP není zvuk vypnutý ani ztlumený - přesto nemohu přijít na to proč nic není slyšet.
Prošel jsem v tom WMP snad všechno nastavení, ale je to záhada.
Nevíte někdo co se mohlo stát?

Odpovědi na otázku

Nainstaloval bych k-lite codec pack, a při dotazu na odinstalaci kodeků bych dal ano

Já smažu ovl.zvuku,restartuji a zase to jede,proč to dělá nevím.