» Poradna » Programy

WMC ve Win7 a 2 tunery

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo netušíte, jestli bude někdy umět Windows Media Center ve Win7 spolupracovat se dvěma DVB-T tunery. Mám TV kartu se dvěma tunery, ale Media Center mi pracuje pouze s jedním.

Odpovědi na otázku

Dost se obavam, ze soucasna prace se dvema tunery mozna nebude. Nedavno jsem kvuli testovani mel ve stroji dve TV karty soucasne a bylo treba na zacatku zvolit pouzivanou kartu, vyhledat MUXy a pak teprve koukat.

PS: Ale pouzivat jednu kartu pres WMC a druhou pres soft od jejiho vyrobce by jit melo snad bez problemu.

No to právě že nejde. Mám kartu od AverMedia a v dodávaném softu nejde natvrdo určit, který tuner má používat (nebo jsem to v nastavení nenašel) a při pokusu o sledování jednoho TV programu v jednom softu a současném nahrání jiného programu v druhém softu se oba zaseknou, protože se snaží oba přistoupit na jeden tuner a nepohodnou se.

Mate dva stejne tunery nebo ruzne?
Averacky soft jsem uz par mesicu nevidel, takze jist si nejsem. Opravdu se nevybira zdroj signalu?

Jo a ještě bych dodal, že sice používat pouze software dodávaný výrobcem je možné, ale přijde mi ne zrovna moc uživatelsky příjemný ...

záleží od typu karty a prvotného nastavenia wmc,obvykle karty s philips/nexperia,afatech,eMPIA,trident tm28xx čipmi pracujú bez problémov,karty s conexant čipmi majú väčšinou problémy,rovnako ako karty s troojkombináciou satelit/digital/analog,tam funguje obvykle len jedna z možností,takisto pokial sa pri prvotnom nastavení wmc s viactunerovou artou prehliadne alebo zamietne bod "configure another tv",obvykle sa už v stávaúcej inštalácii s dotyčnou kartou nepodarí rozbehnúť druhý tuner,reinštalácia karty a ovládačov nepomôže,ovládače musia obsahovať software encoder plugin pre wmc od výrobcu karty[všetky predávané certifikované mce/wmc tv karty ho majú bud na inštalačnom cd alebo na webe výrobcu],bez neho obvykle takisto zlyhá aktivácia viacerých tv kariet vo wmc,alebo inicializácia viacerých tunerov na jednej karte,takisto sa obvykle nedajú používať spolu satelitná a normálna dvb-t/hybridná alebo analogová karta,vtedy funguje len jedna z nich.....takisto treba dať pozor na verziu win7,home verzie aj mce tv pack update sú obmedzené na max 2 tv tunery,niektoré oem verzie neobsahujú mce tv pack update vôbec a podporujú len jeden jediný tv tuner...

Tak pro upřesnění dodávám, že mám Win7 Proffesional a tuto kartu (http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

Ze začátku jsem používal Aver Media Center, který se mi "hádal" s WinMC. Tak jsem jej odinstaloval a používám jen WinMC. Je pravda, že si mohu zvolit zdroj signálu co se týče analog - DVB-T - FM rádio. Já ale používám pouze DVB-T a to tak, že anténu mám zapojenou pouze do jednoho vstupu.

Zajímalo by mě, zda je možné, aby WinMC používal oba tunery i když je anténa zapojena pouze do jednoho vstupu, protože mohu v jeden čas nahrávat 2 pořady i když jsou v různých multiplexech. Případně by mě zajímalo, jestli nejde ve WinMC nějak zjistit, jaký tuner se právě používá ...