» Poradna » Počítačové sítě

Wlan do 1km

Zdravím,potřeboval bych poradit.Chci s si pořídit internet přes pevnou linku ale pro mě je moc drahý.Tak jsem přemýšlel že bych ho s někým sdílel na půl.Chtěl jsem to udělat přes Wifi ale je to na vzdálenost asi do jednoho kilometru.Vůbec nevím co k tomu koupit a kolik peněz na to obětovat.Dík za pomoc

Odpovědi na otázku

Router + switch + AP. Z modemu do routeru, odtud na switch, z něj do jednoho kompu a druhý kabel na AP, z AP externí anténa na směrovku. Na druhé straně buď anténa a wi-fi karta, nebo anténa+AP+klasická síťovka.

Prvni si o tom neco nastuduj. Vyvarujes se chyb.Nejlepe si kup nakou literaturu nebo se podivej po netu napr:http://www.bezdratovepripojeni.cz/wi-fi/A potom se ptej na konkretni veci. Protoze dost zalezi jestli mas primou viditelnost apod...

taky záleží jestli je to ve větším městě v centru nebo na okraji či na vesnici - větší města bývají totál zaružená takže to může i na ten kilák blbnout i na PtoP spoj

a tiez si uvaz ked nemas peniaze na ten internet cez pevnu linku ci budes vobec mat prachy na ten wifi spoj, ten totizto tiez neni zadarmo a urcite ho nezrealizujes za par stoviek