» Poradna » Programy

WinXP - standardní USB zařízení chtějí ovladače

Dobrý den přeji,
Po připojení USB flash disku (např. Kingston datatravel ale i jiné) nebo USB myšky po mě vyžaduje Windows XP SP3 ovladače. V jiných PC s toutéž verzí windows xp SP3 myšky začne fungovat a disk zobrazí soubory. Tipl bych, že mi chybí nějaká standardní součást windows. Neví někdo která, popř. jak ji získám?

Děkuji

Odpovědi na otázku

Po instalacii systemu bol nainstalovany ovladac zakladnej dosky (podpora chipsetu)?

Ve správci zařízení v systému ovladač žádný nechybí, takže myslím, že nainstalovaný je.

Instalacka WinXP ma v sebe tzv. univerzalne ovladace, aby sa dal vobec system nainstalovat. Ale len vyrobca konkretneho chipsetu (Intel, VIA, SiS, nVidia ...) vie napisat ovladac,ktory uplne vyuzie potencial danej cipovej sady.
Neviem aky mas chipset na doske, urcite ale nic neskazis, ked stiahnes najnovsie ovladace na svoj chipset.
To najhorsie, co sa moze stat je, ze instalator Ti oznami ze dane ovladace su uz nainstalovane.

usbstor.inf nainstalit

Mozna tam mas nejake breberky.

Jen potvrďte automatickou instalaci (automatické vyhledání v počítači) a ovladač by se měl nainstalovat sám. Někdy se tak Windows XP kdovíproč chovají. Dost lidí se již na to chytilo...

Jestli to nepomůže - viz výše - instalace ovladače chipsetu.