» Poradna » Programy

WinXP - sdílení složek s heslem (jak ve Win98SE)

Máme spojené počítače s WinXPpro přes "Klient shite Microsoft".Nedaří se mi nastavit sdílení složek na PC s NTFS v síti tak, abych mohl řídit míru přístupu ke sdílené složce přes HESLO. Stačilo by to co bez problémů šlo ve Win98SE - sdílení se samostatným heslem pro Čtení a samostatným heslem pro Zápis. Ve WinXP se dá buďto povolit "JenČíst" nebo i "MěnitSoubory", ale nelze přiřadit žádná hesla !!!!!Jak na to ?

Odpovědi na otázku

...tak kde jste Vy nabušení borci ?  Fakt nikdo nevíte jak na ten sqělej systém ?

Tak to by mě taky zajímalo, jak to udělat jednoduše a ještě rozlišit podle hesla, zda bude jen pro čtení nebo i pro změny.

To by me taky zajimalo. Podle me to v zasade trivialnim zpusobem nelze. Podle me bude treba zaradit usery do skupin a tem priradit prava. No, snad nekdo poradi konkretne.

No netvrdim, ze jsem nabusenej, ale co vim tak to normalne jednoduse pod heslem pro vsechny v XP jako v W98 nejde. Lze to jedine, tak ze pridelis ve sdileni opravneni urcitejm uzivatelum, ktery se budou prihlasovat. Sdileni a zabezpeceni->sdilet tuto slozku->opravneni a tam si nastavit opravneni pro uzivatele, kteri budou mit pristup. Nesetkal sem se s tim, ze by to slo nejak jinak. Myslim, ze je to dost intuitivni a neni v tom zadnej problem. I kdyz je tam par veci, ktery Ti muzou zneprijemnit zivot, kdyz se treba budes chtit prihlasit z W98 nebo W95 a tak. W98 se neptaji pri prihlaseni na prihlasovaci jmeno a heslo, berou ho takove, kterym ses prihlasenej do systemu, tak nato bacha-jsou s tim docela neprijemnosti. Posledni vec je, ze musis mit vypnuty jednoduchy sdileni v Tento pocitac ->nastroje->moznosti slozky->zobrazeni->pouzit zjednodusene sdileni souboru. Taxi to vodvodskrtni a testuj. Enjoy

Thanx Kalleef !!!  O tom zjednodušeným sdílení jsem neměl ani potuchy . Z hlediska sdílení v síti ale zatím nic moc, ale skusím se tím prokousat.RiKo

Hele RiKo, kdybys potreboval neco konkretniho, staci napsat na moje icq takhle obecne se to blbe vysvetluje (to je samy kdybys chtel tohle, tak by to bylo takhle a tak .... ) tak kdybys neco chtel, 205096227 sem online docela casto. Zatim a hodne stesti  budes ho potrebovatKalleef