» Poradna » Počítačové sítě

WINS server

Dobry den,byl bych rad kdyby mi nekdo poradil kde mam ziskat WINS server abych podle nej mohl nakonfigurovat protokol IPv4,dekuji

Odpovědi na otázku

WINS server sa pouziva vyhradne v rozlahlych sietach. Nieje nutne vyplnovat polozku WINS pokial nemas aspon dve rozne siete a v nich niekolko pocitacov, ktore zdielaju svoje data.

Podle WINS se nic nekonfiguruje slouží jen k překládání jmen WIN počítačů pro WIN sdílení (měl by pomoct aby se počítače "viděly" v seznamu okolních PC), tedy nic podstatného a nezbytného
IP (v4 nebo v6) může přidělovat DHCP server, překlad jmen obecně dělá DNS server.... Trochu se rozepiš ať je jasný co chceš nastavovat.