» Poradna » Počítačové sítě

Winpcap - co to je?

Ahoj, našel jsem v Pc nainstalovaný winpcap, chtěl bych se zeptat, k čemu to slouží?

Odpovědi na otázku

To vim taky, ale chtel bych to laicky řečeno

Mám 8 tříd a něco navrch, ale pochopil jsem to z textu onoho www, asi jako Krakatoa. Laičtěj to asi říct nelze.Například laicky/obecně " Počítač je zařízení na němž většina uživatelů nic nepočítá, jen s ním též po připojení na internet počítá, jako se zdrojem informací a na komunikaci s dalšími uživateli".

Nejhorší je, když to někdo googlí, vyjde mu diskuze, on se podívá a tam je napsáno, ať si to vygooglí..

Přesně jak říkáš. Googlit můžeš jak chceš něco prostě nepobereš a pokud se nepletu fóra jsou tu k tomu aby se právě tohle odrušilo ?!

Je to program na šmírování síťové komunikace.Běžně se používá spolky na ochranu autorskách práv, tajnými státními službami a podobně.Pokud jej tam máš, a všim sis jej až teď, tak si jej tam nech, odinstalování ti jen přitíží a stějně o tobě už všchno vědí.

Co já vím, používá to součást aTube Catcheru, Stream Catcher.

Moc laicky sděleno to není.

Jen chci vědět, jestli to můžu/nemůžu odinstalovat, jestli mi to k něčemu je.

jasnee balast treba poslat na veky do prcic...

Odinstalovat to samozřejmě můžeš. A jestli ti to k něčemu je zjistíš až bude některý program tuto knihovnu potřebovat. Bohužel jasnovidec není zde na Poradně nikdo.

Podle data vytvoření složky v "Program files" jsem zjistil který program za to může, a pak mi to docvaklo... Některé programy, třeba pro monitoring UPS záložních zdrojů nebo NAS serveru využívají právě winpcap, což byl i můj případ, kdy jsem si pořídil NAS od Sinology (mimochodem dobrá mašinka, na Gigabit LANu kopíruje obousměrně až 100 MB/s). Takže v mém případě za to mohl obslužný software pro monitoring NAS serveru.

ja som tiez objavil winpcap.exe v programe Freemake video downloader. Ine podrobrobnosti o tom neviem .

Přes Revo Uninstaller jsem zjistil, že se naistaloval v ten samý den, co Freemake Video Converter, žádnou jinou aplikaci jsem v ten samý den neinstaloval.Přes tu samou aplikaci jsem Winpcap odistaloval, snad to neovlivní další nainstalované aplikace.

WinPcap je průmyslový standardní nástroj pro linkovou vrstvu síťového rozhraní v prostředí Windows. Umožňuje aplikacím zachytávat a přenášet síťové pakety přemostěním protokolu a má přídavné užitečné vlastnosti, včetně nízkoúrovňového filtrování paketů, síťové statistiky a zachytávání vzdálených paketů. WinPcap se sestává z ovladačů, které rozšíří operační systém o nízkoúrovňový síťový přístup a a knihovny, která je využita k zpřístupnění nízkoúrovňové síťové vrstvy. Tato knihovna rovněž obsahuje Windows verzi velmi známé knihovny libpcap Unix API.

Monítoruje to síť, používají to programátoři, když se chtějí podívat na logy v nižších vrstvách, dobré při řešení bezpečnosti, zjistíš, co se ti kam jak kdy co posílá atd. Vir to určitě není

Mě se wincap naistaloval při instalaci Wireshark.Vir to nebude, ale využívá ho u mě aplikace Wireshark.

já ho používám při hackování jiných PC, je to fajn věc :)

Ahoj, mě by zajímalo jak jste to našly ten winpcap? Mě to jedna apka říká ho mám, ale nedaří se mi najít jeho umístění. To jste hledali přímo v ty aplikaci kde jste to měli nebo jinak? Nebo jestli měl někdo stejný nebo podobný problém jak jste ho vyřešili? Omlouvám se za blbou otázku