» Poradna » Windows (a jiné OS)

WindowsXP a windows10

Dobrý den, mám otázku, na kterou asi znám odpověď, ale říkám si, že třeba se najde řešení.Mám hodně starou tiskárnu (a hodně toneru), která má poslední dostupný ovladač pro WindowsXP (je to HP LaserJet 1100). Teď řeším to, že bych ráda tiskla z počítače, kde je windows10. Zkoušela jsem to přes sdílení, ale nový PC ten starý ani nenajde (natož tak tiskárnu).Existuje nějaké jiné řešení, než si všechno ukládat na flash disk, nebo si pořídit další tiskárnu???Děkuji všem za reakce a mějte se.

Odpovědi na otázku

U tiskárny HP 1018 je potřeba použít ovladače pro HP 1025. Jsou součástí Win 10. Tak je docela možné, že to pojede i s tiskárnou HP 1100.Tiskárnu je potřeba přidat přes Přidat tiskárnu - místo LPT1 zvolit Dot ... a vnutim mu výběrem ovladač pro HP 1025.Mohlo by to jet.

Jinak lze "vnutit" Win 10 staré Win XP tak, že se XP nainstalují virtuálně a pak se tiskne v tom - též to tak dělám - mám starou laserovku.

To snad ne ... to není universal driver?

Instaluj tiskárnu "HP Universal Printing PCL 6"

Mám totožný problém. Výše uvedený driver jsem instaloval. Tiskárna 1100 sice tiskne, ale "rozsypaný čaj".

Při připojení přes usb jsem se setkal s detekcí tiskárny ze strany win 10 a dá se normálně tisknout. Osobní zkušenost.

Mám pripojenú tlačiareň HP LJ 1100 k PC s Win 10 cez adaptér na USB a Win 10 si našiel drivery sám. Tlačiareň funguje bez problémov.

Zdravím. Jaký používáte adaptér LPT/USB pro Windows 10 pro tuto tiskárnu? Děkuji za radu, s pozdravem Petr

Pokud jsou ty windows 10 32 bitove, mohl by jit nainstalovat ten stary driver pro XP.

Ovladače pro HP LaserJet 1100 jsou součástí Win10 x86 i x64, případně se stáhnou přes Windows update.

... a pokud se Ti jedná o připojení, zřejmě nemáš na novém PC potřebný LPT port, pak použij nějakou dobrou redukci z USB - pozor, ne všechny fungují. Nebo lepší řešení je LPT radič na kartě do PCI-e. Předpokládám, že nemáš notebook.

U mne bohužel součástí součástí Win10 x64 nejsou. Jedinou firmou, kterou si mohu zvolit je EPSON. HP tam uvedena není vůbec.
Na stránkách HP drivery pro 1100 končí systémem Wista.
Můžete mi upřesnit, jak je možné je stáhnout přes Windows update.
Děkuji

Omluva . Tato odpověď patří k předchozímu příspěvku.

U mne bohužel součástí součástí Win10 x64 nejsou. Jedinou firmou, kterou si mohu zvolit je EPSON. HP tam uvedena není vůbec.
Na stránkách HP drivery pro 1100 končí systémem Wista.
Můžete mi upřesnit, jak je možné je stáhnout přes Windows update.
Děkuji

Tak jsem to cvicne zkusil. W10-home 64bit 1809.A je to s redukci do USB proste plug-n-play.HP LaserJet 1100. Mimochodem mam tu dve. Tak pokud nekdo ma zajem :D

Dobrý den,já jsem konečně rozchodila tu tiskárnu, takže bych měla zájem o druhou, pokud se ji chcete zbavit a je plně funkční. Můžete napsat na mail: snilek.001@seznam.cz.Díky

Zdravím. Všem děkuji za pomoc. Zkusím sehnat lepší USB adapter. Mám takový, co se musí napojit na stávající kabel, takže tam asi došlo k nějaké chybě. Jestli se mi to podaří rozchodit, tak bych o případnou tiskárnu LaserJet 1100 měla zájem. Mám tu plno toneru a stávající je už přepracovaná .Díky všem

Opět zdravím. Musím se přiznat, že jsem to s tím svým USB kabel zkusila znovu a ejhle, funguje to. Takže se všem omlouvám za zdržování. Ale bude to tím, že jsem všude našla, že to nebude fungovat, tak mě ani nenapadlo to zkusit vícekrát.Mějte se a opravdu všem děkuji

Dobrý den, řešil jsem to samé, ovladač snad samotný neexistuje, ale dá se koupit převaděč z LPT protu na usb a ten si sám stáhne ovladač a jede i pod W10 64 bit