» Poradna » Programy

Windows98-nechodící programy

Ve win98 byly nainstalovány ek.sw(ucto,odbyt,mzdy,majetek,vyroba).Po nejake době se neda spustit mzdy a vyroba.Oba programy otevrou uvodni okno, zacnou otevirat soubory. po te se objevi oknoPROGRAM PROVEDL NEPLATNOU OPERACI.....OK detailyPC(PIII,500MHz,128MB RAM,13.5GB) zatuhne a pak na nej plati jen RESET.Dotaz:Jak se dostat na stav tesne po instalaci win98, kdy vsechny programy chodily, aniz bych musel znovu instalovat win98(tj.smazat adresar windows atd.)dekujik.j.

Odpovědi na otázku

Skus přeinstalovat w98se já sem takhle nemohl rozchodit NFS4.šlo šlo a zničeho nic jsem měl místo NFS4 další reset

Idealne je po inštalácii W98 a ostatných programov,/ked to ešte chodí/zálohovať si disk programom Drive Image Pro 3.0 :)Potom uvedený stav obnovíš za pár minút.Musíš mať aspom dva logické disky aby si mal kde tu zálohu umiestniť.Výsledný súbor si môžeš potom trebárs napáliť na cd a nemusíš už nikdyinštalovať windows a ostatné programy /samozrejme ak mezmeníš hardware/.Akurát pred obnovou disku musíš prekopčiť všetko čo chceš,aby ti zostalo zachované/napr:faktury,dokumenty a podobne/.Ten program niečo stojí ,ale vážne sa oplatí:)

Bezvadnej je na tohle treba i Norton Ghost. Da se provest image bud celeho disku nebo jen urcite partition a obnova je pak take zalezitosti pouze nekolika minut. Ale zpet k puvodnimu dotazu, predevsim bych proveril nastaveni v BIOS a otestoval HW, je dost mozne, ze treba odchazi pamet nebo jen dobre nesedi ve slotu. Take je dobre si uvedomit zda k teto situaci doslo "z niceho nic" nebo po instalaci nejakeho dalsiho SW.

Prvni co me napada (a co si v posledni dobe jen tak nekdo nechce priznat - to prece neni mozny), ze je to zavirovany ....A jinak obecne plati - windows je jako normalni program, ze kteryho se spoustej jiny programy (zdaleka ne operacni system) - prestane-li chodit, musi se preinstalovat ...