» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows10 a instalace Corel X3

Při instalaci Corel X3 na čistou instalaci Windows 10 se u hodin zobrazí hláška: "Tuto aplikaci nejde na tomto počítači spustit. CorelDraw Graphic Suite 13 na této verzi Windows nefunguje. Přečtěte si o tom víc." a instalace se přeruší.Přitom na PC kde došlo k upgradu z Windows 7 na Windows 10 při zachování aplikací Corel X3 funguje normálně.Tušíte někdo, jak tu instalaci čistým desítkám "vnutit"?

Odpovědi na otázku

Corel X3 prešla s "odretými ušami" vo W7.Máš smolu, redmonskí v zápale inovácie okresali Registre do tej miery, že vývojári Draw nestihli reagovať. "Požehnané množstvo" kľúčov Registrov v prípade W10 zostalo síce zachovaných, ale zmenili sa cesty a prístupové práva, kvôli tzv. zjednodušeniu. (Zákon jednotného poľa, či vzniku hmoty a časopriestoru je formálne triviálny, len ho ľudstvo nedokáže rozlúsknuť - preto figuruje Stvoriteľ)Chrbtová kosť v prípade Registrov dodáva postupne na frak.

Boze to jsou zas ptakoviny ... .Jedine co je na tom pravdive je ta zastaralost X3.------------------Zkusil bych instalaci v rezimu kompatibility s Windows XP. Kazdopadne i kdyz to bude fungovat je spousta veci, ktere se od doby vydani zmenily a upgrade na aktualni verzi, ktera je mimochodem prvni s plnou podporou HiDPI by byl docela zadouci.

Pro domaci pouziti je cena vic nez slusna - https://www.alza.cz/coreldraw-graphics-suite-... .

Různé režimy kompatibility jsem zkoušel. Nepomohlo to.Zajímavé je, že na upgradovaných W10 ten Corel běží (instalovaný na win7).

Predstavuješ vzor tupca.Počas Inovácie(!) z W7 na W10 si dokáže HW a SW ponechať pôvodné nastavenia v kľúčoch Registrov s nastavením pôvodných programov a kompatibilných ovládačov. Preto je dôležitá Inovácia odporúčaná výrobcom W10. Zopakuj proces.

Neplacej blbosti. Tim ze to zopakujes padesatkrat z toho pravdu neudelas.V zasade je duvod ten. Ze instalacni program je nekompatibilni s Windows 10, zatimco vlastni aplikace tak velky problem nema. Byt rozhodne zcela bezproblemova neni.

Nemusím 50x, stačí raz inovovať pričom zistíš, čo je mojim tvrdením.Kľúče Registrov zostanú implementované z pôvodných W7, čo čistá inštalácia W10 nedokáže. Marginálne: Neser tigra. Hov\no sa v problematike vyznáš.

Tak jsem to rozeběhl.Kopie programu do místa instalace. Export a import registrů z [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Corel]Zkopírování souboru mfc71u.dll do c:\Windows\SysWOW64\Instalace MSXML 4.0 Service Pack 3 (Microsoft XML Core Services) https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmati... A Corel X3 běží.Díky za motivaci rozumbradové :P

Jo, díky, vypadá to funkčně.

Jardo, prosím tě nemohl bys to pro jednoho blbca jako jsem já rozepsat trochu polopaticky..Co myslíš: kopií programu do místa instalace.. a export a import registrů?Dík moc!kubajs

Zdravím,Nemohl bys prosím napsat jak jsi to rozběhl?? export a import registrů a ta kopie programu?? diky

Celý problém s nefunkčnou inštaláciou Corel X3 na Windows 10 je s veľkou pravdepodobnosťou spôsobený iba inštalátorom, ktorý zrejme používa nejakú operáciu, ktorá nie je vo Win10 podporovaná. To znamená, že Corel X3 ako taký by mal bez problémov fungovať na Win10, otázka je len, ako ho nainštalovať. Skúšal som inštalátor Corel X3 ladiť aj v debuggeri, ale vypadá to dosť beznádejne, keďže samotný inštalátor spúšťa asi 3 ďalšie procesy a až v tom treťom dôjde k volaniu nejakej funkcionality, ktorej použitie Win10 zablokujú a všetky procesy sa ihneď nato ukončia.Corel X3 je možné manuálne rozchodiť (ako spomína Jarda), pokiaľ sa skopírujú programové súbory z počítača, kde je Corel X3 nainštalovaný na počítač s Windows 10.1. Je potrebné skopírovať programové súbory aplikácie (ideálne do rovnakých adresárov):* c:\Program Files (x86)\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\* c:\Program Files (x86)\Common Files\Corel\2. Užívateľské nastavenia:* C:\Users\***username***\AppData\Roaming\Corel\3. Pokiaľ na cieľovom počítači nie sú knižnice MFC 7, je potrebné skopírovať aj súbory mfc71.dll, mfc71u.dll, msvcp71.dll, msvcr71.dll4. Export nastavení z nasledovných kľúčov registračnej databázy a ich import na cieľovom počítači:* HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Corel* HKEY_CURRENT_USER\Software\CorelTakto skopírovaná inštalácia však bude iba **čiastočne** funkčná. Určite nebude fungovať plnohodnotne Corel Photo-Paint, napr. funkcie v menu Upravit a Efekty, keďže tieto funkcie sú implementované v knižniciach, ktoré sú registrované ako triedy v registračnej databáze v kľúčoch:* HKEY_CLASSES_ROOT\* HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\a tu nastáva problém, keďže týchto registrácií sú stovky a sú dokonale zamiešané medzi ostatnými registráciami iných aplikácií. Export kompletného kľúča HKEY_CLASSES_ROOT\ Ukázat celý příspěvek

Takže trocha som sa v tom vŕtal a podarilo sa mi nakoniec inštaláciu Corel X3 (CZ verzia) spustiť a nainštalovať na Windows 10 Aplikácia sa zdá zatiaľ funkčná (pri inštalácii som zaškrtol iba Photo Paint).Tu je postup (na vlastné riziko):1. Spustiť príkazový riadok ako administrátor2. Vložiť a spustiť príkazMSIEXEC.EXE /i "D:\Tmp\corel\Cgs13\Setup.msi" TRANSFORMS="D:\Tmp\corel\Cgs13\1029.MST" SETUPEXEDIR="D:\Tmp\corel\Cgs13"pričom všetky výskyty cesty D:\Tmp\corel je potrebné nahradiť správnou cestou s inštaláciou Corel X3, napr. ak je inštalácia priamo na médiu na disku E: je potrebné cesty nahradiť takto:MSIEXEC.EXE /i "E:\Cgs13\Setup.msi" TRANSFORMS="E:\Cgs13\1029.MST" SETUPEXEDIR="E:\Cgs13"

Negatívny poznatok spustenej inštalácie: prestanú fungovať modern UI aplikácie a nie je možné otvoriť menu Štart Windows 10Dôvod: Inštalácia Corel X3 modifikuje prístupové práva ku kľúču HKEY_CLASSES_ROOT (čo je alias pre kľúč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes) a systému chýba prístupové právo pre objekt tzv. ALL APPLICATION PACKAGES k tomuto kľúčuPostup ako to opraviť:1. Spustiť editor registračnej databázy (Win+R, regedit.exe, Enter, Yes)2. Kliknúť pravým tlačidlom na kľúč HKEY_CLASSES_ROOT3. Vybrať príkaz Permissions4. V zozname by mali byť teraz vidno iba položky Everyone (Full Control) a SYSTEM (Full Control), čo je zle, pretože chýba prístupové právo pre ALL APPLICATION PACKAGES5. Kliknúť na Advanced6. Na záložke Permissions kliknúť na tlačidlo Add7. V položke Principal kliknúť na Select a principal8. Do textového poľa zadať ALL APPLICATION PACKAGES a kliknúť na tlačidlo Check Names a následne na OK9. V položke Applies to nastaviť This key and subkeys10. Zaškrtnúť právo Read a kliknúť na OKToto by malo stačiť na opravu problému. Štart menu by malo byť možné ihneď potom otvoriť. Avšak ak chcete mať práva nastavené tak ako majú byť, je potrebné ešte postupom krokov 6 - 10 pridať tieto práva:* Principal: CREATOR OWNER; Subkeys only; Full Control* Principal: Administrators; This key and subkeys; Full Control* Principal: Users; This key and subkeys; Readprávo pre SYSTEM **ponechať** nastavené, t. j.:* Principal: SYSTEM; This key and subkeys; Full Controlprávo pre Everyone (nastavené inštaláciou Corel X3) odstrániť

Dobrý den, moc prosím dala by se najít ještě nějaká rada, pokud po pečlivém provedení všech popsaných úkonů v registrech není výsledek úspěšný? Nejenže nejde nabídka start, ale nejsou přístupné ani systémové položky (tento počítač, ovládací panely atd.) Je tam stále někde zádrhel s oprávněním... :(Moc děkuji za případnou pomoc.

SUPER SUPERperfektní rada, FUNGUJE hurá

Když tomu vadí instalátor, tak si to nainstalujte bez něho.Já jsem bez problémů nainstaloval COREL X3 i Corel Photopaint X3 na novou instalaci Windows 10 tak, že jsem nejprve spustil z instalačního CD soubor setup.msi a po jeho instalaci soubor cz.msi. Na mém CD to bylo v adresáři CGS13. A JE TO!

Jednoduché, naprosto účinné, děkuji Vám !

Jednoduché, leč nefunkční. Po spuštění setup.msi program nahlásí, že setup.msi nemůže být spuštěn samostatně, ale jen přes setup.exe.

mám stejný problém s instalací Corel X4 a ten jednoduchý postup se setup.msi mi taky nefunguje

Kolega na to přišel. Zkopírovat instalační cd na HDD, pak otevřít složku Setup a v ní v Setup.xml cca v pátém řádku přepsat setup.msi na setup123.msi. potom ve složce CGS14 přepsat znovu setup.msi na setup123.msi pak spustit klasicky setup.exenevím jak ale funguje to povedlo se to nainstalovat, ale teď teda řeším problém s nabídkou start :D

zdravím,já jsem na windows 10 nainstaloval jen corel draw 12... nic jiného mi tam nešlo... a to sem na tom dělal celý víkend a když už se mi to teď podařilo, tak nevím, proč mi nejdou otevřít moje návrhy.. píše mi corel hlášku, že nefunkční přípona .cdr ... vůbec to nechápu... nové obrázky které nakreslím mi to dovolí otevřít kdykoliv, ale starší co jsem kreslil na původním pc (než mi odešel) nedokážu otevřít... nedokázal by jste mi někdo poradit?předem děkuji

Věrko, Váš kolega je sekáč, X4 jsem po přepsání setupu dle Vašeho popisu na desítky dostal na první pokus. Nejde ale prohlížeč fotek, nabídka Start... Dořešili jste to nějak?

postup pre obnovenie nefunkčného menu Start a Windows modern UI aplikácií uvádzam vyššie v tomto vlákne

Mě to funguje, verze Win 10 Pro 1709, stačilo spustit z adresáře CGS13 soubor setup.msi a ťuknout sn a po instalaci spustit instalaci cz.msi a program funguje.

Díky, funguje naprosto bez problémů.

me to funguje, dik

1. Skopiuj Corela na dysk(moja wersja X4). 2. Wejdź do folderu Setup. 3. Skopiuj plik Setup (aplikacja) i wklej go do tego folderu. 4. Zmień nazwę pliku Setup-kopia na Setup.xml 5. Uruchom Setup.xml w trybie zgodności ze starszymi wersjami Win. 6. Instalacja powinna zadziałać

Při instalaci Corel X3 na čistou instalaci Windows 10 se zobrazí hláška: "Tuto aplikaci nejde na tomto počítači spustit. CorelDraw Graphic Suite 13 na této verzi Windows nefunguje. Přečtěte si o tom víc." a instalace se přeruší. Můžete poradit jak při instalaci na Win 10 postupovat?

Při instalaci Corel X3 na čistou instalaci Windows 10 se zobrazí hláška: "Tuto aplikaci nejde na tomto počítači spustit. CorelDraw Graphic Suite 13 na této verzi Windows nefunguje. Přečtěte si o tom víc." a instalace se přeruší. Můžete poradit, jak při instalaci Corel X3 na Win 10 postupovat?