» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows10 - restart místo vypnutí

Zdravám,trápí mě problém po instalaci Win10, že když dám standartně vypnout PC, tak zhasne a po cca pěti vteřínách začne bootovat znovu. Bohužel se tak neděje pravidelně. Je to cca v polovině případů při pokusu o vypnutí. Po opětovném bootu po restartu dám PC znova vypnout, ale to už zůstane vypnutý. Nestalo se mi, že by bootoval treba 2x a více než bych ho vypl. Tímhle jsem vyloučil blbost s Wake on Lan atd...na Win7 jsem tento problém neměl. Instalaci jsem prováděl cca v dubnu 2016 a to čistou instalací na formátovaný disk. Nemá někdo podobnou zkušenost, případně radu jak to vyřešit?DíkyJirka

Odpovědi na otázku

Ahoj, zkus behem tech 5-ti vterin co je vyplej rychle vytahnout kabel ze zasuvky, melo by to fungovat a PC by se uz nemel zapnout

ono bude asi rychlejsi at se na tom SSD nabootuje :D nez abych se naklanel nad zdroj a vytahoval kabel...to driv stistknu podruhe tlacitko vypnout :D ale dobra rada :D

Chybná premisa:"Win10, že když dám standartně vypnout PC"W10 (ani W8.x) se neumí vypnout.Co s tím?Z Admin konzole cmd zakaž jeden z mnoha nesmyslů v tomto nepodařeném OS:powercfg -h offTím zakážeš mj. i tu parodii na hibernaci, které MS nazývá "Vypnutí".

Ony se vypnout umi. Jen to ve vychozim nastaveni nedelaji. A jde jim to snadno porucit jak pres GUI, tak i tim Vami uvedenym prikazem.A tazateluv problem s tim skutecne muze souviset a tohle by ho mohlo vyresit. Nebo taky ne, protoze pricin muze byt vic, vcetne mj. i zavady zdroje.

Takže když jdeš klasicky Start -> vypnout, tak se hodí hibernace, i když možnost hibernace je hned nad tím?

Hibernaci nemam ani nepouzivam :) jde ciste o to ze v polovine pripadu pri prvnim pokusu o vypnuti se po chvilce sam nastartuje, ac proste nebezi zdroj nic

Milane jste osel.

Měl jsem stejný problém. Dal jsem vypnout a pc zhaslo a po 2 vteřinách znovu naběhlo do účtu. Pomohlo uvedené vypnutí ,, powercfg -h off,, od té doby se pc normálně vypne. Díky

Môže ísť o zlý ovládač, chybu hardvéru, alebo aj chybu v OS, skúste vypnúť v nastaveniach napájania rýchle spustenie, ak bude problém pretrvávať, prečítajte si aj chybové hlásenia v event viewere. Skúste všetko od PC vypojiť, či to nespôsobuje tlačiareň alebo externý HDD.

nastaveni rychleho spusteni je vypnute (nepomohlo). Tiskarnu ani exterak pripojeny nemam.

A ako sa chova PC kde mu das normalny restart? Tiez na par sekund akoby vypne a potom znova zapne(typicky Notebooky Dell Latitude to robia napriklad)?Pytam sa preto, lebo ak by sa to chovalo rovnako aj pri restarte, tak sa mi parkrat stalo, ze pri vypinani hodil Windows BSOD, ktore nebolo vidno a vlastne sa resetol.Nemoze to byt aj tvoj pripad?

Restart probiha klasicky. Nedochazi k preruseni cinnosti zdroje.