» Poradna » Programy

Windows

dobrý den chtel jsem se zepata jaký je zásadní rozdíl mezi 32bitovou a 64 bitovou verzi windows. Vím že procesor musí 6 bitovou porporovat. ale zajímal by mě výsledný efekt 64bittové verze

Odpovědi na otázku

64 bitová verze může pracovat naráz s čísly až do 2E64, třicetidou bitové "jen" 2E32... Z toho vyplívá, že 64 je o něco výkonější...
Pro tebe však asi jediný pozorovatelný efekt bude to, že pokud máš více než 3,5GB RAM, tak ji uvidíš a windows ji využije...