» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows: Zkopírování dat ze složky User (plocha, dokumenty)

Ahoj, kleknul mi notebook, ale povedlo se mi zachránit hardisk, který po zapojení do jiného PC se připojil jako klasický disk, což mi z něj umožnilo si zkopírovat veškerá dat. Narazil jsem ovšem na problém, že se nemohu dostat do složky User, respektive do účtu, který je tam založen a z něj zkopírovat data co jsem měl na ploše, či v dokumentech. Píše mi to, že systém nemá do dané složky oprávnění přístupu. Myslím, že je to standardně u WIN, že složky uživatelů jsou zamčeny. Mám někdo s tímto zkušenost, jak se do dané složky dostat či data z ní si zkopírovat?Díky.

Odpovědi na otázku

Jednoduše stačí převzít vlastnictví složky přes pravé tlačítko, vlastnosti, zabezpečení.

Pokud to není zašifrované (což v základu není), tak stačí, když jako admin toho druhého PC, kde jsi ten disk připojil, převezmeš vlastnictví těch složek.

Díky. Přidáním oprávnění byl problém vyřešen.