» Poradna » Programy

Windows XP

Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEMVýrobce: MicrosoftZáruční doba: 2 rokyCena bez DPH: 2 196,- KčCena včetně DPH: 2 613,- KčMicrosoft Windows XP Professional CZ OEMVýrobce: MicrosoftZáruční doba: 2 rokyCena bez DPH: 3 553,- KčCena včetně DPH: 4 228,- KčMicrosoft Windows XP Professional CZZáruční doba: 2 rokyCena bez DPH: 8 106,- KčCena včetně DPH: 9 646,- Kčzajímá mě co znamená OEM-budu moci bez potíží měnit hardware nepo po výměně hardwaru bude OEM verze dělat problémy???co když si koupím OEM verzi a vyměním grafickou kartu a procesor,půjde normálně nainstalovat nebo ne kvůli změně hardwaru??zajimalo by mě proč je u normálních win XP prof tak kreténská cena,to si opravdu myslí že domácnosti mají tolik peněz??pro mě je lepší rozhodně professional než home edition ale zjímá mě co byste mi doporučily a co samy používáte.já používám Win XP prof nelegální ale rozhodně bych je třeba časem chtěl koupit originál ale vadí mi hlavně cena!!Tak co je lepší OEM nebo NORMÁLNÍ VERZE??

Odpovědi na otázku

A k čomu doma potrebuješ prof. Home úplne postačuje

OEM verze je vazana na konkretni pocitac, takze s vymenou HW jsou problemy. Treba zakladni desku je mozne vymenit pouze v zaruce (!!!). Windowsy pro nas levne nejsou, pro americana naopak jsou skoro zadarmo. Az bude $=Kc, pak i pro nas budou windowsy dostupne.

Přesně, u nás když si bude chtít invalidní důchodce /patří mezi ně hodně mladých lidí/ koupit Full verzi Win XP Pro SP2(něco okolo 9000kč), zaplatí víc než má měsíční příjem. V USA by při takových cenách M$ zanikl.

protože se mi professional zdá být lepší než home-home verze se přece musí aktivovat ne ??

To ale Prof. taky, pouze určitá speciálni varianta označovaná jako Corporate se nemusí aktivovat.

Malo by tom byt tak, ze OEM sa predava len s hardverom (najcastejsie asi celym PC) a po vymene zakladnej dosky (pokial to nie je z dovodu poruchy) stracas licenciu.Ja mam Windowsy OEM a dalsie kupim az k novemu PC, tiez OEM, ale asi uz to bude Vista.

OEM verzia sa kupuje s novým PC a spolu s ním aj zaniká. Pri OEM verzii poradenstvo pri problémoch poskytuje predávajúci  a rovnako predinštalovať by Ti to mal predajca. To poradenstvo si predajca môže vyúčtovať. Pri škatuľovej verzii so môžeš pri problémoch obrátiť na hot line microsoftu, v tej neskutočnej cene máš aj nejaké poradenstvo (neviem koľko).