» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows XP problém s internetom

Ahoj. Práve som preinštaloval na starom PC Win, nainštaloval som všetky driver-y (mám ich na CD) ale neviem sa pripojiť k netu. Prečo?

Odpovědi na otázku

nějaký důvod lézt z takhle zastaralého OS na net?

PC budem používať len na MS office. A internet sa hodí vždy na všetkom

mno, já bych z XP na net už radši nelezl. Navíc může být problém sehnat na XP nějaký aktuální browser.

Pod XP zatím funguje vše, IE, Google (sice má blbý kydy, že nepodporuje XP, ale funguje), Mozilla.

tak na IE bych ani nesahal, pokud nejsi masochista.

Ale dá, Maxthon ho stále podporuje. Firefox ešte do septembra tiež. Kopec antivírusových riešení takisto.

A co říká správce zařízení?Žádný žlutý otazník není? Zvlaště u síťovky.

A jeětě, co si mám představit pod pojmem "neviem sa pripojiť k netu" ?To jako nefunguje síťovka nebo vám nejde prohlížeč - jaký prohlížeč?

A ještě: Jak jste (fyzicky) připojen k internetu? Máte nastaveny parametry podle pokynů poskytovatele? Jede vám vůbec síťová karta? Neblokuje vám síťový provoz firewall?

Co konfigurace, IP adresa, protokoly?

Já asi vím, kde je problém.Uživatel se snaží připojit na net pomocí IE6, který se nainstaloval při instalaci.Připojení jako takové mu určitě funguje, ale dokud nenechá systém stáhnout všechny aktualizace ve kterých je i IE8, tak se na net nedostane, protože IE6 to opravdu nezvládne.

IE6 se dal použít tak akorát na stažení Firefoxu. Teď už asi ani na to ne.

tak IE obecně byl akorát nástroj na stažení browseru.