» Poradna » Programy

Windows XP Mode ve Win7

S výhodou ve win7 využívám xp mode pro pro zatím nekompatibilní aplikace. Nyní bych chtěl zprovoznit starší barevnou laserovou tiskárnu Minolta Color PagePro pod win7, ale zastoupení Minolty mi potvrdilo, že pro ni nejsou ovladače ani pro win7 ani pro Vistu.
Zprovoznil jsem tedy tiskárnu ve virtuálních XP, ale nedaří se mi ji vidět v hostitelském systému win7 podobně jako ostatní virtuální aplikace. Poraďte prosím

Odpovědi na otázku

Virtuální stroje ať soujedno účelové (DosBOX , PearPC , XP Mode ), nebo univerzální VirtualBOX, VMware, Paralel Workstation) slouží z provozování software, neslouží jako "wraper" pro nekompatibilní hardware.

Mateční systém už z důvodu architektury nemůže předávat 100% transparentně všechen HW.

Aktualni VirtualPC pro W7 KONECNE umi "mapovat" i USB porty z hostitelskeho OS takze je velice dobre pouzitelny prave napr. pro kamery, skenery a dalsi HW pro ktery jsou pouze XP ovladace.

Netvrdim ze je to prave orechove ale lepsi nez nic :)

jinak http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/windows7cs/t... ...

MP

Tiskárna není aplikace, takže takhle přímo to nepůjde...
Můžeš ji v tom XP modu nastavit jako síťovou (sdílenou) a poté si ji ve Win7 namapovat... Mělo by to fungovat, ale vyzkoušené to nemám...