» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows XP hodí BSoD a pak se restartuje

Dobrý den, mám systém Windows OS a když zapnu počítač, tak se mi asi 1 minutu načítá.. poté mi problikne modrá obrazovka, a počítač se restartuje a takhle pořád do kola. Neví někdo co s tím?Předem děkuji za odpověď//Upraven titulek dotazu z nekonkrétního "Windows XP."//

Odpovědi na otázku

Vím zcela přesně. Je to rozbitý. Opravit nebo vyhodit.

Zkusit stav nouze nebo modrou obrazovku zaznamenat a přečíst si, v čem je problém.

A to PC je staré nebo nové. I tak při tom restartu mačkéj F8 až to naskoči tak vyber opravu systému.

Určitě nové! XP je přece aktuální systém!

Otázka novosti je zcela legitímna. XP nieje OS, ktorý by vedel bez problémov používať moderné multiprocesorové systémy.

Reinkarnovat WinXP pokud se nejedna o nejaky PC pro specialni ucely opravdu nema cenu, ztrata casu...

Přepni si v biosu AHCI nebo compatible na disky, pokud nepomůže máš widle v háji nebo vadnej disk.....

A není to třeba problém driveru nebo nějakého odcházejícího HW? Jen že tvrdíte něco co rozhodně nemusí být příčina problému.

může to bejt cokoliv, udělej si diagnostiku závady :))

Zkus stav nouze (po restartu F8) jestli XP naběhnou. Pokud ano, tak zkus zakázat automatický restart (pravým tlačítkem myši na Tento počítač - vlastnosti - upřesnit-spuštění a zotavení systému-nastavení-odškrtnout automatický restart. Pak tesarovat a kouknout co chybí nebo proč se objevuje modrá smrt.Vtipálkům tady sděluji, že sám provozuji několik XP, protože je to holt v měřících přístrojích nebo řídících PC. O ty XP nejde, ale cena té technologie je za miliony, takže W10 nic nepřináší a drivery pochopitelně neexistují. Nemáte-li co sdělit, raději mlčte. Sám mám několik náhradních HD s obrazem původního systému. Je to za pár kaček a ušetří to moc starostí.

jj, po laborkách a u přístrojů takových strojů bude asi víc... Na nějaký konzum typu net / mail to nemá cenu, leda na ty speciální technologické stroje.U spousty z nich budeš ale mít solidní problém, pokud odejde např. deska toho PC, zvláště pokud tam máš nějaké speciální rozhraní. Nejen, že neseženeš skoro už ani průmyslový PC kompatibilní s XP, natož pak třeba tu komunikační kartu ap.Pokud to komunikuje přes něco standardního, tak leckterý hardware mi kupodivu bez problému fungoval tak, že mi na PC s linuxem běžel Virtualbox s nonfree doplňky od Oracle a ve VM pak XP s origo SW k tomu přístroji.

Ano to jsem zminil, to pokud je to Pc pro specialni (Napr. tebou uvedene) ucely tak ano. Ale z formulace dotazu to tak nevypada a reinkarnovat zastaraly system potom proste nedava smysl.

HW konfigurací se nepochlubíš?

Tak jak se to dělalo vždycky. Nejdřív komplet test HDD jestli nevykazuje vadné sektory, třeba pomocí MHDD a potom memtest.Když bude oboje v pořádku hezky nabootvat z cd XP a pomocí google a hledání názvu chyby přijít na to proč nanabíhají.

Nouzový režim.Třeba tam může být i nějaký vir.To by si musel tu BSOD vyfotit takhle z této zprávy nikdo nic nevyčte.Jinak Windows XP bych už v dnešní době nedoporučoval požívat.Je to sice hodně povedený systém který nikdy netrpěl na nějaké softwarové chyby, ale je to už 17 let starý sytém který myslím od roku 2014 nemá ani podporu od MS.XPčka ti tady samozřemě nikdo nezakazujeme.Zkus najít co to bylo zač ta BSOD a napiš

Než smazali Joachyma, někdo tu psal, že tazatel na rady už druhý den nereaguje. Doufejme, že proto, že už chybu našel.

Přesně tak