» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows XP ( BIOS )

Zdravím.Mám jeden docela velký problém. Na počítači sem měl W7 a chtěl jsem tam dát W XP, ale nějak mi selhala instalace. Když vložím CD do mechaniky a dám BOOT instalaci, tak první fáze je kompletní a pak je 15 sekund na restartování a má přijít druhá fáze instalace. Ta ale nepřišla nikdy. Ukázala se zase ta první fáze instalace. BIOS mám nastavený takhle : https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/152... Byl bych moc rád za pomoc!

Odpovědi na otázku

SATA řadiče jsou nastavené jako AHCI. Buď přepnout na emulaci IDE, nebo po F6 vložit disketu s ovladači.

Přepnout na emulaci? Prosím jak se to dělá?

Projdi další položky biosu a kde uvidíš to nastavení AHCI přepni to na IDE... Co je na tom složité???

To se mi nezdá. Špatný řadič se projevuje modrou obrazovkou smrti a chybou 0x0000007B.Opravdu se nezobrazuje žádné chybové hlášení?

po tom prvom reštarte treba prepnut na boot z toho disku kde si to chcel datak nemaš upravenu inštalačku tak by ti to vobec na ahci nešlo odzačiatkuinak je velmi vhodne dalši disk(fizicky) dočasne pri tej inštalacii odpojit

já nejsem tazatel.Asi tě zmátlo, že jsem v minulém příspěvku nepoužil podmiňovací způsob. Takže opravuji:"To se mi nezdá. Špatně nastavený řadič se by se projevoval modrou obrazovkou smrti a chybou 0x0000007B."