» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows Update_nevyhledává aktualizace

Po čisté reinstalaci os win8.1_64pro není funkční windows update. Při manuálním spuštění vyhledání aktualizací se neděje nic, kromě běhajícího zeleného proužku v dialogu. Co s tím udělat, aby to bylo funkční? Zkusil jsem všechny volby se stejným výsledkem.díky za raduPetr

Odpovědi na otázku

1. Stáhnout a nainstalovat updaty ručně - pak se WU rozeběhne.Musíš je ale všechny instalovat hezky postupně, od 10/2016 až do teď (security only):https://goo.gl/weuiYF2. Nebo si stáhnout poslední kumulativní update, ale je to včetně telemetrie...3. Nebo sehnat/použít instalačku která už má updaty v sobě.

ta nadopovaná instalačka by se hodila, už jenom z důvodů možné havárie os. Víš náhodou o nějakém místě, kde ji sehnat?

s aktivací?

No to bys chtěl už moc.To si už ošetři po svém...

S tim stazenim a instalovanim rucne to neni tak jednoduche, jelikoz windows update zacne pracovat automaticky po startu systemu. A rucni aktualizace taky instaluje windows update s vyuzitim SoftwareDistribution cachu.

a matroš hulíš jakej? při instalaci se Win ptají,zda a v jakém rozsahu mají instalovat aktualizace - tak jim to jednoduše zakážeš … případně vypneš Windows update … co není tak jednoduchého ?

Jo, ty kumulativky máš zde https://www.askwoody.com/patch-list-master/Tebe se týká KB 4489881

Chci hlavně tobě poděkovat za rady s nefunkčním update Win na W 8.1. Měl jsem ten samý problém jako kolega výše a vyřešil jsem to stažením a ruční instalací podle rad zde. I tak to zabralo min. 2 hodiny, než to Microsoft přechroustal a povolil.

Příště můžeš také zkusit wsus offline update. To je nástroj, který je už časem ověřený, takže neobsahuje žádné breberky a nepoškodí Windows.

zkusil jsem ten offline update, stáhnul skoro 3gb dat. Výsledek - nulový, nic se nezměnilo. Auto aktualizace po restartu online nefrčí. Viz screeny https://ibb.co/7bXzzkHhttps://ibb.co/tHbBRmHhttps://ibb.co/kD2kgz0Co dělám špatně? Nejsem sice žádný expert, ale ani nějaký it geek. Normální uživatel, který si neumí poradit. Díky za pomoc.

A instaloval jsi ty stažené aktualizace přes WSUS Offline Update a nebo je jen stáhl? Tady je na to návod: http://www.servispckupka.cz/aktualizace_windows_pomoc...

ano, jistě jsem je instaloval. Podle právě tohoto postupu. Install proběhl, na konci napsal "successful" a restartoval jsem pc. Tohle jsou screeny PO té aktualizaci, která by tam měla být ta aktualizovaná. Ale jak je vidět, není. Nebude lepší tam dát W10 místo těch 8.1 nakonec? Nyní, když stejně musím nainstalovat všechen předchozí sw? Nebo to nebude ještě horší=technické problémy "různého" druhu s compem obecně?

WSUS Offline Update využívá Windows Update, pokud je nějaká chyba v klientu Windows Update, pak ani ten program fungovat nebude.Já mám s Windows 10 jen jediný problém a tím jsou aktualizace. Nemám zájem instalovat aktualizace, které mi pak něco rozbijou. To, jsem vyřešil tím, že jsem Windows Update vypnul a zapínám ho, až když chci aktualizovat.

No neumíš to...Napřed si nastuduj jak se to používá a teprve pak to používej.Samotné WU má "svoje" updaty bez kterých to neběží. Zřejmě je nemáš nainstalované.Ale abych ti je vyhledal a "vodil tě za ručičku", to bys určitě nechtěl ani sám, takto se zbytečně ponížit...

...nepotřebuji vodit za ručičku. Je tam něco jiného k nastudování, co mi třeba uniklo? Tady jsme myslím na fóru, kde se někdo na něco ptá, když neví. I pro jiné, komu by se to mohlo hodit taky. A dobré duše se znalostmi odpovídají, když se jim chce. Děkuji za Tvé rady.Jenom by mě zajímalo, jak to řeší někdo, kdo se v tom nevyzná už vůbec, ne pouze jako já takto uživatelsky povrchně.

buď jednoduše trpělivý ..... čistá instalace 8 nebo 8.1 tohle dělá ... na popředí ti běhá pruh s aktualizacema a nevypadá to,že by to něco dělalo,ale při restartu už vidíš,že to něco dělá ;) ... pokud nutně potřebuješ vidět,co už je nainstalováno,tak udělej čas od času restar - ono se něco nainstaluje a uvidíš progress ... a nebo to nech přes noc ;) a nebo stáhni z webu WU aktualizace a nainstaluj je ručně

pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=46&t=178127drwindows.de/windows-8-windows-rt/69440-windows-8-1-update-pack-by-drwindows.html

ještě pro doplnění dotazu posílám náhledy screenů , jestli k tomu jde něco dodat:[url=https://ibb.co/vzfNsTC][img]https://i.ibb.co/vzfNsTC/ss1.jpg[/img][/url] [url=https://ibb.co/b28d7sr][img]https://i.ibb.co/b28d7sr/ss2.jpg[/img][/url] [url=https://ibb.co/pd0mbHp][img]https://i.ibb.co/pd0mbHp/ss3.jpg[/img][/url]

Co očekávat od jedince který sem ani neumí kloudně vložit odkaz...

Stahni tohle a spusti jako spravce: https://pastebin.com/5Q4t1Us9

Jen naprostý idiot spustí jako správce něco, o čem nemá ani páru, co to má dělat, jen na základě toho, že mu to někdo napíše a pro jistotu k tomu nenapíše vůbec nic.

Njn, dal jsem ti like, porad zapominam, ze jsem na poradne a ne na civilizovanem foru. Kazdopadne, kdyz clovek dostane radu, bud ji pouzije nebo ne, zvycejne jich ma na vyber nekolik, mne je to jedno, kterou si vybere, ale sem tam mi pride dekovna notifikace a to potesi. :)

To by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem "civilizované forum"? Pokud místo, kde si lidi stáhnou a spustí cokoliv jim tak kdokoliv bez jakéhokoliv vysvětlení předhodí, tak to mi moc "civilizované" nepřijde. Ale zase pokud na to budu koukat z pohledu, že většinu civilizace tvoří idioti, tak možná ano. V tom případě ale zase nechápu, že ti zdejší poradna nepřijde dostatečně "civilizovaná", protože mě občas přijde, že je "civilizovaná" až moc...

Na zahranicnich forech taketo veci neresi, protoze nikdy se nesnazi druhemu uskodit, jako je na poradne zvykem (95% odpvoedi je spam). Na foru taky clovek vi, kto radi podle profilu, treba na tenforums jsem VIP Guru s tisickami prispevku, tady je i registrovany uzivatel neznamy.

P.S. Na pastebin je krasne videt, co to dela, staci si to jen precist, pro take uzivatele je to taky urceno.

Kritik tomu asi nerozumí, jinak nevím, proč by kritizoval, když nic není tajné a z toho textu na pastebin je jasně vidět, jaké příkazy budou provedené. To už se prostě více transparentněji, udělat nedá.

Po čisté instalaci systému spustím:Windows8.1-KB3021910-x64.msupotomWindows8.1-KB3172614-x64.msuPo restartu systému pak WindowsUpdate nalezne aktualisace nejpozději do 10 minut.

t.j. tyto 2 se musí manuálně stáhnout z katalogu update?

Ano

jenom pro pořádek: měls ten samej problémek nefunkčního windows update jak jsem to popsal a tyhlety aktualizace to tedy vyřešily? A teď už to normálně komunikuje samo a když dáš vyhledání aktualizací, tak je najde v pohodě?

tak jsem to zkusil a po spuštění 1. aktualizace se stalo to, co již předtím: hláška o "průběhu vyhledávaní aktualizací v tomto počítači" se zeleným pruhem. Kdybych věděl, že to má smysl, tak to nechám i půl dne hedat, ale nic se neděje. Využití cpu je minimální, je to evidentně zaseklý.

A tu druhú si nainštaloval?To, čo ti odkázali, aby si si stiahol z Catalog Update sú tzv. standalone inštalátory (teda samostatné aktualizácie so samostatným inštalátorom, využívajúcim len základ WU). Nevyhľadáva to nikde na sieti. Že ty si po 1. inštalovaní ihneď spustil vyhľadávanie aktualizácii na sieti, čo?

Musíš napřed ukončit proces WU. CMD jako admin:net stop wuauservA teprve pak instalovat staženou aktualizaci. Už to normálně půjde.U té druhé to samé.

Já mám při instalaci automatické aktualisace vypnuté, po instalaci těch dvou záplat ručně spustím WindowsUpdate a je hotovo, ukončovat nic nemusím.

Nutno nainstalovat obě záplaty, až poté spustit WindowsUpdate. Mnohokráte mnou použito a je to funkční.

Pokud vse funguje jak ma tak je zbytecny updatovat nebo se to rozdrbe.

Zbytečný je naprosto tvůj příspěvek.

tak to udělej ručně