» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows update

Dobrý den, chci ze zeptat jak zapnout windows update.Hledal jsem, jestli jsem ji nezakázal v msconfigu, ale windows update jsem nenašel.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Jaká verze Windows?U W10 - Nastavení - Aktualizace a zabezpečení

Uvedte verzi Windows vcetne toho, zda se jedna o Home nebo Premium a zda jste administratorem.

Mám windows 10 home a ano, jsem administrátorem.Když si načtu windows udate v nastavení tak se mi zobrazí :Něco se nepoveldo. Zkuste Nastavení otevřít později.

Windows se nepovedly 😂

Pocitac si spravujete sam od zacatku? Je mozne, ze byl necim napaden, pokud jste si aktualizace nazakazal sam. Urcite bych to projel nejakym antivirem, pokud by se to branilo instalaci antiviru, tak nejakym bootovatelnym z live CD/USB, treba Kaspersky rescue disk. Take je mozne, ze se jen neco rozbilo v systemu. Zkuste spustit prikazovy radek jako administrator a zadat prikaz "sfc /scannow" bez uvozovek. Mel by najit a opravit (nebo alespon zapsat do logu) chyby systemovych souboru. Aktualizace mohou byt blokovany jako sluzba, normalne byste vsak mel Windows Update videt ve sluzbach v msconfigu, i kdyby byly vyple. Aktualizace mohou byt zakazany nastavenim mereneho pripojeni k Internetu, ale v takovem pripade by se nemelo zobrazovat, ze se neco nepoveddlo.

Tady je jeste navod, jak zakazat aktualizace upravou registru: https://ubackup.com/windows-10/disable-window... Vy je chcete povolit, takze byste mel samozrejme postupovat opacne a klic na blokovani aktualizaci smazat. Pred hranim s registry si ale rozhodne zazalohujte.

...myšleno ne - administrátorem fyremních sítí, ale jenom privátního účtu

Podívejte se jak to vypadá ve Službách.

Já bych se prvně zeptal, jakou tam teďkon máte verzi WIN10 home...

...od toho se vše odvíjí

To hlavně pro informaci, které verze jˇiZ MS nepodporuje.Na identifikaci Vášho systému použijte buď aplikaci OS detect, nebo winver(přimo ve Vašem PC).