» Poradna » Windows (a jiné OS)

WIndows Update

Zdravím,před pár dny se mi ve Windows Update objevila volitelná aktualizace integrované grafiky, avšak se mi ani opakovaně nepovedla nainstalovat. Jedná se o nějakou globální chybu anebo je zkrat jen u mně?Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3 - Intel(R) HD Graphics 4000Velikost ke stažení: 99,6 MBTato aktualizace se možná projeví až po restartování počítače.Typ aktualizace: VolitelnéIntel Corporation Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3 software update released in January, 2014

Odpovědi na otázku

Pokud se jedná o notebook, tak ovladače Intel grafiky se musí výhradně instalovat ze stránek výrobce notebooku.Na Lenovo Z500 např. ovladač Graphics Adapter WDDM1.1 stažený službou Windows Update zničil regulaci jasu displeje. Známý musel kvůli tomu volat do brněnského autorizovaného servisu (myslel si že mu odešlo LED podsvícení displeje) , ale po konzultaci s technikem zjistili že se jednalo o chybu právě v tomto ovladači.

Dokonce ani ne vždy oficiální ovladač od výrobce funguje... Na ntb Z585 mi po aktualizaci na 8.1 odešly původní ovladače a po nainstalování těch 8.1 od výrobce nešel jas - všechno bylo téměř úplně černé, musel jsem to skoro naslepo odinstalovávat, a oficiální rozhazujou nastavení jasu, ale je to jediné co funguje.

To se Windows pokouší(neúspěšně) aktualizovat ovladač tvé GK. Tuto volitelnou aktualizaci odmitni (skryj) aby už neotravovala. Pokud chceš aktualizovat ten driver, udělej to normální cestou (stránky výrobce) sám. Starý ovladač nejdříve dokonale odinstaluj, neper to tam přes sebe. A uvědom si, že novější nemusí znamenat vždy lepší. Pokud ti vše funguje, nech to být.

a pokud se přece jen chceš pustit do aktualizace, doporučuju nejprve zálohovat OS

Díky.(Jo, jedná se o notebook.)

Nikdy nenech grafiku instalovat MS updatem = udělej to sám, z originálního zdroje.