Windows update 10.7.2018 - nejde USB

Zdravím!Na stolním počítači mi včera večer (jako vždy zcela neřízeně) naběhl update Windows 10, ráno po zapnutí se dokončil.Nyní nefunguje USB myš a vypadá to, že USB porty mají vypnuté napájení, ani USB klávesnice nereaguje rozsvícením čehokoliv.Zkusil jsem ke stávající PS2 klávesnici přidat Y-kabel a PS2 myš - tato myš funguje, ale pro změnu klávesnice ne (zde nevylučuji vadný Y-kabel, budu bádat dál) a USB klávesnice je mrtvá (viz výše).Copak pěkného se zase povedlo Microsoftu do update propašovat?Díky!

Odpovědi na otázku

Zkus vypnout počítač, ne jen restart. I mě to potkalo a po zapnutí už O.K.

Nech PC naběhnout do windows (aspoň přihlašovací obrazovka) a pak ho natvrdo restartuj (tlačítkem). Mám starou sestavu kde se to občas děje a tohle pomáhá...

Děkuji za dvě nápovědy, ale nepomohly. To hodně jedovaté je někde ve včerejším update. Naštěstí mám i druhý počítač, takže aspoň mohu komunikovat a shánět návody. Počítač na noc vždycky vypínám úplně, takže toto nepomohlo. A problém bezprostředně souvisí se včerejším update.Dostal jsem se až do Windows pomocí klávesových zkratek a pohybovat se tam mohu. Jinak ten tvrdý reset je dost násilný krok, i když by si potom Windows měly udělat pořádnou kontrolu a dát se do pucu. Ale jen tehdy, když ten problém není jako tady v nich samotných!Ve Správci zařízení jsou kromě dvou položek ovykřičníkované všechny řádky týkající se USB s hlášením:Zařízení nelze spustit (kód 10)Pro dokončení API není dostatek prostředkůboard Gigabyte GA-78LMT-S2PVprocesor AMD Phenom(tm) II X4 965, čtyřjádro8 GB RamWindows 10 64 bit

Pokud nepomůže reinstall:https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-78LMT-S2PV... tak jsi v <I>protože ta deska:Operating SystemSupport for Windows 7/XPVýrobce pak ještě sic vydal ovladače na Win 10 ale 2016/08/30 a tím to zařízl.

No, ten reinstall se zatím brání. Prý zařízení v počítači nenalezeno....Až do včerejška večera vše v naprostém pořádku a funkční.Zatracený MalýMěkký se svými nepovedenými update!

Třeba to tak není, ale podobně jsem bojoval u staršího NB Dell.Přes některé aktualizace jsem neprošel. A při jedné větší byl od té doby ve správci jeden vykřičník. A po další jsem zase musel vypnout UEFI na Legacy.Koupil jsem nový NB a od té doby je klid.

Uffff!Zdá se, že jsem zvítězil (alespoň nyní).Ano, výrobce tvrdí, že deska má podporu do Win7 a na 10 už ne. Ale až do onoho "osudného" update 10.7. (nesouvisí to s dubnovou pohromou, tu mi to ustálo v pohodě) to makalo jak z praku!Nejnovější verze ovladače tvrdí, že zařízení není v počítači nalezeno.Tak jsem alespoň zkusil odinstalovávat ty položky USB, které měly vykřičník. Byl to běh na dlouhé trati a v mnoha kolech, ale postupně to začalo ožívat. Nejdřív zadní porty, po dalších pokusech ožily i ty přední.Jakkoliv tomu nejsem nakloněn, vypnu nyní Windows Updater (už jsem našel návod) dřív, než mi to MalýMěkký zase nějakým "chytrým" update rozbourá.Děkuji Vám za snahu a rady.Pěkný den!

tento pc - správce zařízení- řadiče usb - vybrat si nějaké usb asi 3,0 a odinstalovat . mě naskočily všechny usb zařízení. předtím jsem odinstaloval označené trojúhelníkem.

To v mém případě nepomohlo

Ahoj mě pomohlo (Windows 10 sestavení 1909)https://superuser.com/questions/1316839/usb-dri... V registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\(správce zařízení->zařízení s chybou (Standardní hostitelský řadič USB OpenHCD)->Vlastnosti->Podrobnosti->Identifikátor GUID třídy hodnotu {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}) a vymazat klíč LowerFilter (pokud existuje) a UpperFilter.restartovat počítač.