» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows si změnil heslo k local acc.

Zdravím, nevím jak dál, otec si nastavil zabezpečení PINem na svém PC s Win10(legal), Následně jednoho krásného dne mu to napsalo, že heslo bylo změněno na jiném zařízení(???)a že musí zadat heslo. Nic se neměnilo, heslo nezná a když jsem podle nápovědy zkoušel to, co by tam mohlo být, tak nereaguje. Existuje nějaký způsob, jak ten křáp normálně rozchodit bez reinstalace/resetu do továru? Googlil jsem a reset přes CMD a boot flash není možný, protože nevím, jaká verze tam je a sám mám po ruce jen 64bit a s tím to nejelo. Díky za jakoukoli pomoc.

Odpovědi na otázku

Na PC je aktivní jenom jeden uživatelský účet přihlašovaný pomocí MS Live účtu? (jinak by těžko šlo změnit heslo z jiného zařízení). Pak stačí použít platné heslo k MS Live účtu (heslo jde resetovat nástroji na webu MS, pokud znáš kontrolní otázky, nebo je nastavená dostupná mailová adresa).Můžeš si přidat nový účet nebo aktivovat výchozí "Administrator" - tady https://null-byte.wonderhowto.com/how-to/hack-windows-7-8-1... je jedn z návodů - po bootu do čehokoli (i live linuxu) si místo lupy (magnifier.exe) dáš příkazový řádek (kopie cmd.exe), na přihlašovací obrazovce zapneš "lupu" a otevře se příkazový řádek s oprávněním system kde můžeš manipulovat s účty...